Naši hokejisti rozdali vysvedčenia na košických základných školách

PRIDANÉ: 29.6.2018

Odovzdávanie vysvedčení je pre všetkých žiakov a učiteľov výnimočným dňom. O to väčšiu radosť mali školáci, keď ich posledný deň pred letnými prázdninami opäť navštívili naši hokejisti. Žiaci viacerých základných škôl v Košiciach si za prítomnosti svojich triednych učiteliek prevzali koncoročné vysvedčenia z rúk hokejových obrancov, útočníkov i brankárov. Tí im zablahoželali na ZŠ Považská, Tomášikova, Polianska, Postupimská, Fábryho, Družicová, Masarykova i Bukovecká!

Hokejisti HC Košice popriali žiakom ku skvelým výsledkom pekné leto a veľa šťastia a úspechov v nasledujúcom školskom roku. „Tešil som sa na to už od včera. Vedel som, že vo mne opäť ožijú spomienky, lebo stále mám v pamäti, ako sme tu končili ako deviataci,“ pousmial sa Martin Lenďák, ktorý odovzdával vysvedčenia na ZŠ Považská spolu s Gabrielom Spilarom, Filipom Vrábeľom, Dávidom Šoltésom, či trénerom Petrom Bartošom.

„Som rád, že sme sem dnes mohli prísť a mám úžasný pocit hlavne z toho, keď vidím decká ako sa radujú zo svojich výborných prospechov,“ povedal Patrik Koch, ktorý by sa podľa vlastných slov vrátil do školy najmä kvôli výtvarnej výchove.

Viacerí naši chlapci si tak zaspomínali na to, akými žiakmi boli kedysi oni. Útočník Peter Galamboš: „Keď to tak zhrniem, tak na prvom stupni som bol jednotkár, ale už keď som prišiel na gymnázium, začal som sa venovať viac hokeju, takže škola išla trošku do úzadia, ale nakoniec som ju aj s maturitou dokončil.“

„V škole som patril k priemerným žiakom, zaujímal som sa najviac o matematiku a dejepis, nebol som žiaden „grázel“ takže hodnotenie zo správania som mal ukážkové,“ vyjadril sa Stanislav Škorvánek.

Edo Šedivý zas priznal, že ho vždy zaradili do problémovej triedy, kde ako jediný vynikal. „Bolo to tak, že som sa vtedy viac snažil, lepšie som sa učil a aj v správaní som mal lepšie známky. Bol som ten, ktorého učitelia obľubovali.“

„Ja už si na to veľmi nepamätám, ale svoje vysvedčenia mám niekde doma schované a viem, že som bol jednotkár,“ spomínal Martin Dudáš.

Ako sa deťom tento rok v škole darilo a aký predmet mali najradšej? „Mám aj nejaké jednotky, aj dvojky, ale najviac mi bude chýbať informatika, lebo tú mám rád,“ povedal nám Patrik zo ZŠ Družicová. „Mne sa najviac páčila telesná, lebo som športovkyňa a rada cvičím,“ vyjadrila sa Tánička zo ZŠ Masarykova. Jej spolužiak Adam naopak obľubuje prvouku: „Mám rád prírodu, preto si rád čítam o nej aj v učebnici, kde sa môžem dozvedieť niečo o rastlinách aj o zvieratách.“

Ako každý rok, aj tento sa základné školy lúčili so svojimi deviatakmi. Na ZŠ Družicová to však bolo netradične. Rituál, ktorý si nazvali „Vyháňanie metlou“ si užili najmä učitelia. Viacerým ale kvôli lúčeniu vyhŕkla aj nejedna slza. „Je to pre mňa veľmi emotívne, ten posledný pohľad na všetkých v tejto škole, a to, že odtiaľ odchádzam a zanechávam tu kopu zážitkov, na ktoré budem už len spomínať,“ znelo školou unisono.  

„Hokejisti nám spravili veľkú radosť. Nielen našim deťom, ktoré počas sezóny vďaka spolupráci s vami poctivo fandili, ale aj nám, učiteľkám. Veľmi pekne vám ďakujeme za to, že ste k nám prišli, aj za túto skvelú myšlienku. Už teraz sa tešíme na ďalšiu sezónu!“ lúčila sa s nami pani učiteľka Jana Žemberová na ZŠ Polianska.

Mix fotografií z našich návštev nižšie v našej fotogalérii.

HC KE Media Team

 

GALÉRIA