Oceliari absolvujú ďalší dvojzápas na klziskách súperov

PRIDANÉ: 12.10.2017

Košickí hokejisti zápasom v Detve odštartovali svoju druhú šestinu sezóny 2017/2018. Už najbližšie ich čaká piatkové stretnutie s Liptovským Mikulášom a v nedeľu nastúpia vo východoslovenskom derby pod Tatrami, keď si hokejky skrížia s domácim Popradom.

Liptovský Mikuláš vstúpil do novej sezóny prehrou v Trenčíne 1:4, avšak v nasledujúcom zápase prekvapili našich hokejistov a na ľade Steel arény zvíťazili 3:2 po nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil ex-Košičan Gabriel Spilar. Celkovo sa v prvých piatich stretnutiach radovali Liptáci až z troch výhier. Minuloročný účastník baráže však nasledujúce zápasy nezvládol a postupne podľahol Nitre, prekvapivo nestačil na HK Orange 20 a prehry zaznamenal aj v stretnutí s Popradom a s majstrom z Banskej Bystrice. Prvú šestinu uzavrel domácou výhrou 2:1 nad Žilinou a tú druhú otvoril prehrou 0:2 s vedúcim celkom Tipsport Ligy – Duklou Trenčín. Najproduktívnejším hráčom MHK 32 Liptovský Mikuláš je po 11 zápasoch Branislav Rapáč. 24–ročný útočník doteraz nazbieral 7 bodov za 5 gólov a 2 asistencie. Vo forme je aj brankár Andrej Košarišťan, ktorý nastúpil na všetkých 11 zápasov a pri jeho mene svietia vynikajúce čísla. Z 357 striel prešlo za jeho chrbát len 21 a s 94,12 % úspešnosťou patrí medzi brankársku špičku Tipsport Ligy. Tento 23-ročný rodák z Dolného Kubína si dokonca v zápase s Novými Zámkami poradil so všetkými 34 strelami, a tak si zapísal do štatistík svoje prvé tohtosezónne čisté konto. Aktuálne sa Liptáci nachádzajú s 13 bodmi na 7. mieste tabuľky. Začiatok duelu s MHK 32 Liptovský Mikuláš je naplánovaný na piatok na 17:00.

Podtatranci odštartovali novú sezónu výhrou 2:1 po predĺžení v Žiline. Potom však prišli prehry s Trenčínom a Košicami. Odvtedy však Popradčania nenašli premožiteľa a v nasledujúcich siedmych zápasoch kráčali od výhry k výhre. Vynikajúce výsledky ich vyniesli do horných poschodí extraligovej tabuľky. Popradskí kamzíci sa môžu spoliehať na výkony útočníka Patrika Svitanu, ktorý v doterajšom priebehu Tipsport Ligy dokázal 6-krát rozvlniť sieť súperov a na ďalších 5 gólov nahrával, s 11 bodmi je tak lídrom popradskej produktivity. Výborné štatistiky si môžeme všimnúť aj u 29-ročného obrancu Petra Königa. Rodák z Nitry strelil jeden gól a na konte má aj 5 nahrávok. V bránke podáva spoľahlivé výkony Kanaďan Mathieu Corbeil. Jeho 93,21 % úspešnosť zásahov ho radí na 4. miesto medzi brankármi. Mužstvu HK Poprad patrí v súčasnosti 3. miesto tipsportligovej tabuľky a na svojom konte má 23 bodov, teda o jeden viac, ako naše mužstvo. Zápas pod Tatrami sa začína v nedeľu 15. októbra o 17. hodine.

Košičania naposledy bodovali v Detve, keď porazili domáci tím tesne 3:2 – presadiť sa dokázali Ladislav Nagy, Jere Pulli a svoj prvý gól v sezóne strelil aj David Pacan. V spomenutom zápase sa do našej zostavy vrátili práve kapitán Ladislav Nagy a Tomáš Hričina. Súčasné bodovanie nášho mužstva vedie prekvapujúco obranca Blake Kessel. 28-ročný Američan už 3-krát prekonal súperovho brankára a na ďalších 5 gólov nahrával. V bránke podávajú spoľahlivé výkony legionári Vladislav HabalJoakim Lundström, keď obaja patria v štatistikách medzi lídrov. Nasledujúci dvojzápas pod Tatrami bude pre Oceliarov opäť veľmi dôležitý a aj preto by sme si radi priviezli z neho čo najviac bodov a priblížili sa k čelu tabuľky Tipsport Ligy. Držme našich chlapcom prsty a podporme ich aj na diaľku v náročných súbojoch. Oba duely bude vysielať internetová televízia huste.tv a textový prenos si môžete prečítať na onlajny.eu.

Košice do toho!