Oceliari vyriešili brankársky post – prichádza Andrej Košarišťan

PRIDANÉ: 6.6.2019

Vedenie HC Košice dohodlo a za prítomnosti prezidenta klubu Júliusa Langa, športového manažéra Jana Šťastného a trénerov brankárov Juraja Milého a Dušana Strhárskeho, ako aj akreditovaných novinárov, v košickom Lobby bare dnešným dňom aj spečatilo spoluprácu s 25-ročným hokejovým brankárom Andrejom Košarišťanom. Rodák z Dolného Kubína je hokejovej verejnosti a košickým fanúšikom známy najmä z obdobia svojho pôsobenia v Banskej Bystrici, ktorú v sezóne 2014/2015 priviedol až do finále slovenskej extraligy. Tam Barani nestačili práve na Košice, Andrej teda vlastní striebornú medailu.

V najvyššej súťaži obliekal dresy Piešťan, Liptovského Mikuláša a naposledy sa zaskvel v Nových Zámkoch. Tu patril k najvyťaženejším brankárom ligy, pričom v 47 zápasoch základnej časti bola jeho úspešnosť na úrovni 93,3 %. Všimli si to aj reprezentační tréneri a Andrej dostal šancu v 3 prípravných zápasoch (úspešnosť 93,6 %). Stal sa členom širšieho reprezentačného výberu vrátane prípravy pred domácimi majstrovstvami sveta. Na novom pôsobisku v metropole východného Slovenska vytvorí tandem s ďalším mladíkom Stanislavom Škorvánkom.

Brankár HC Košice Andrej Košarišťan: "Rokovania neboli dlhé, s vedením klubu sme komunikovali krátko. Ponuku z Košíc som uvítal, bola veľmi dobrá a jednanie zo strany Košíc bolo veľmi korektné. Dá sa povedať, že to bolo bezproblémové a rýchle. Pre mňa osobne je to posun v kariére, Košice sú top klub na Slovensku, dúfam, že mi tento presun pomôže v ďalšom raste."

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný: "Po veľmi ťažkom rozhodnutí ukončenia spolupráce s Vladislavom Habalom a mojom osobnom rozhovore s Jankom Lacom, o ktorého sme veľmi stáli, mi povedal, že sa chce po úžasnej hokejovej kariére teraz venovať hlavne svojej rodine, čo my absolútne rešpektujeme. Museli sme rýchle zareagovať, pretože post brankára je veľmi kľúčový. Po komunikácií s trénermi brankárov a oslovení našich externých skautov a odborníkov zo slovenského hokeja sme si vytipovali meno Andrej Košarišťan. Vzhľadom na fakt, že chceme náš tím budovať prevažne na slovenských hráčoch s budúcnosťou aj v prípade možností smerom k národnému tímu, bol Andrej pre nás jednoznačnou voľbou. Ide o ambiciózneho, pracovitého a veľmi talentovaného brankára, ktorý je v širšom kádri slovenskej reprezentácie. Za poslednú sezónu zaznamenal obrovský športový progres a rast, preto padla voľba práve na neho. Viem, že mal niekoľko ponúk z českej extraligy a top tímov slovenskej extraligy, aj z toho dôvodu sme veľmi radi, že si Andrej pre svoj ďalší hokejový rast vybral práve našu organizáciu. Som rád, že k jeho rozhodnutiu prispel aj fakt, že v našom klube máme veľmi kvalitný profesionálny trénerský tím brankárov Marka Milého a Dušana Strharského. Na brankárskom poste máme teraz dvoch veľmi talentovaných a kvalitných brankárov budúcnosti a na poste tretieho brankára by sme radi dali šancu našim mládežníkom a odchovancom z juniorského či dorasteneckého tímu HC Košice."

(ypm, tty)