Oceliari získali viaceré ocenenia

PRIDANÉ: 11.8.2023

V stredu 9. 8. sa v Bratislave konal galavečer spojený s vyhodnotením ankety Hokejista roka. V rámci večera bolo odovzdaných viacero cien a medzi laureátmi nechýbali úradujúci majstri.

Dan Ceman získal Cenu Ladislava Horského pre najlepšieho trénera sezóny. Do All Star TIPOS  Extraligy sa dostali Jordon Southorn a Michal Chovan. HC Košice zároveň získal Cenu Michala Polóniho za Fair Play čin roka, v ktorom fanúšikovia Oceliarov finančne podporili hokejistu konkurenčného Slovana Bratislava Juraja Valacha v kampani „Rivali na ľade, ľudia mimo neho“.

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: „Ocenenie Tréner roka je obrovskou poctou od hokejového národa. Je veľa ľudí, ktorí zohrali významnú rolu v tejto špeciálnej sezóne, a tak ocenenie vnímam ako cenu pre celý tím. Naši hráči boli odhodlaní obetovať naozaj veľa osobných úspechov so zámerom dosiahnuť jediný spoločný cieľ.  Naši asistenti a realizačný tím boli špičkoví. Gabi dáva do všetkého veľké srdce, Milo vysokú úroveň a integritu. Samozrejme, bez odhodlania nášho prezidenta a správnej rady by sme nezvládli energetickú krízu, ktorá nás prinútila opustiť Steel arénu. V neposlednom rade, obrovská podpora našich fanúšikov najmä v play-off nám dala extra energiu a pomohla vyhrať titul. Je to naozaj obrovský úspech veľkej skupiny ľudí.“

Michal Chovan, kapitán HC Košice: „Ocenenie si veľmi vážim a vnímam ho ako ocenenie práce celého tímu. Práve tímovosť bola kľúčom nášho úspechu a túto filozofiu chceme v tíme a klube i naďalej budovať a udrživať. Ďakujem teda za seba i celý tím všetkým, ktorí sa na tomto úspechu podieľali. Ceny, ktoré sme v Košiciach získali sú krásnou bodkou za nádhernou sezónou. Teraz je čas otočiť list a sústrediť sa na nové výzvy.“

Jordon Southorn, bývalý obranca HC Košice: „Toto ocenenie je pre mňa poctou, no nedosiahol by som ho bez spoluhráčov. Boli sme kvelá partia a bolo úžasné, čo všetko sme spoločne boli schopní dokázať. Túto sezónu si budem navždy pamätať a som nesmierne vďačný za možnoť hrať s týmito hráčmi.“

Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ HC Košice: „Každý rok sa snažíme zrealizovať čo najviac aktivít spoločenskej zodpovednosti a využiť postavenie klubu v komunite na podporu dobrých skutkov. Podpora Jurajovi Valachovi vzišla z nášho tímu veľmi spontánne a košickí i nekošickí fanúšikovia ukázali veľké srdce. Pre nás je ocenenie zároveň aj záväzkom pokračovať v tejto činnosti. Pre nadchádzajúcu sezónu plánujeme opäť niečo špeciálne.“

 

Výsledky ankety Hokejista roka 2023

Hokejista roka 2023: Tomáš Tatar
Najlepšia hokejistka: Nela Lopušanová
Najlepší útočník (Cena Jozefa Golonku): Tomáš Tatar
Najlepší hráč do 20 rokov (Cena Pavla Demitru): Dalibor Dvorský 
Najlepší obranca (Cena Róberta Švehlu): Martin Fehérváry
Najlepší brankár (Cena Vladimíra Dzurillu): Stanislav Škorvánek
Najlepší tréner (Cena Ladislava Horského): Dan Ceman
Najlepší rozhodca (Cena Juraja Okoličányho): Peter Stano
Cena Fair Play (Cena Michala Polóniho): HC Košice (za zbierku „Rivali na ľade, ľudia mimo neho“, ktorou finančne pomohol hokejistovi Slovana Bratislava Jurajovi Valachovi a jeho deťom Amálke a Jergušovi, ktorí bojujú s ťažkým osudom)

All Star TIPOS Slovenskej hokejovej ligy 2022/23
brankár: Roman Durný (HC 19 Humenné), obrancovia: Martin Lenďák (HC 19 Humenné), Michal Novák (Vlci Žilina), útočníci: Michel Miklík (Gladiators Trnava), Bruno Mráz (Vlci Žilina), Martin Jakúbek (MŠK Indian Žiar nad Hronom). 
 
All Star TIPOS Extraligy 2022/2023
brankár: Stanislav Škorvánek (HK Dukla Ingema Michalovce), obrancovia: Matt MacKenzie (HC Slovan Bratislava), Jordon Southorn (HC Košice), útočníci: Max Gerlach (HC 21 Prešov), Michal Chovan (HC Košice), Brant Harris (HC Slovan Bratislava).
  
Najproduktívnejší hráč Kaufland Extraligy dorastu 2022/23 (Cena Karola Faka): Denis Novogurský 
Najlepší strelec Extraligy juniorov 2022/23 (Cena Dušana Pašeka): Max Ferkodič

GALÉRIA