Ofenzívu Košíc posilní Filip Krivošík

PRIDANÉ: 15.6.2023

24-ročný slovenský reprezentant patril v posledných sezónach v drese Nitry medzi najväčšie oživenia ligy.  Rodák z Bratislavy má za sebou štyri sezóny a viac ako sto zápasov v najvyššej fínskej súťaži v dresoch HPK (Hämeenlinna) a SaiPa (Lappeenranta). V uplynulej sezóne odohral za Nitru 50 zápasov s bilanciou 9 gólov a 23 asistencií.

Filip Krivošík: „Volal som si s trénerom a pýtal sa ho na vízie a aj keď ako hráč ešte úplne nevidím do toho, aká bude súpiska, teším sa minimálne na to, že si zahrám pod dobrým trénerom a v kvalitnej organizácii. Bude to zasa niečo nové v mojej kariére a možno je to priestor posunúť sa. Zopár chalanov poznám osobne a o veľa hráčoch som počul viacero pozitív. Myslím, že kabína bude ideálna na vytvorenie správnej chémie a potrebnej srandy. Zahráme si tiež Champions hockey league, čo je kvalitná súťaž prospešná hlavne v príprave na sezónu. Je skvelé porovnávať sa so svetovými tímami. Pevne verím, že uhráme dobré zápasy a diváci sa budú mať na čo pozerať. Ligu majstrov som už hral počas môjho pôsobenia vo Fínsku a nie je to žiadna prechádzka ružovou záhradou. Celkovo sa na túto „jazdu“ Oceliarov veľmi teším.“

Profil hráča >>