Prebieha Letný hokejový camp 2022

PRIDANÉ: 10.8.2022

Letný hokejový camp je v plnom prúde. Za tri dni deti zažili kopec zábavy a pred sebou majú ešte 2 dni, ktoré im prinesú ďalšie nové zážitky.

Na úvod campu deti navštívil maskot HC Košice, ktorý bol príjemným spestrením dňa. Mladí hokejisti absolvujú denne niekoľko tréningových jednotiek, vedných skúsenými trénermi.

Prvý deň zhodnotil tréner HC Košice Peter Kovarík:Videli sme deti, ktoré tu boli už počas minulej sezóny, ale prišli aj nové deti, pre ktoré je to taký začiatok. Začali sme viac-menej zostra. Deti mali už na začiatku hodinu a pol suchého tréningu. Následne mali hodinku na ľade. Vidím, že si to užívajú. Majú veľa energie a čaká ich ešte hodina v telocvični, takže majú toho viac ako profesionálni športovci. Je to super, pretože sa tu stmeľuje kolektív. Takisto sa učia nové veci a majú možnosť sa stretnúť so známymi hokejovými osobnosťami. Pre niektorých to sú možno vzory, aj keď možno iných zatiaľ nepoznajú. Myslím, že takýto cammp je výborná vec. Nielen po tej profesionálnej stránke, že sa v niečom deti zdokonalia, ale aj práve kvôli tomu, že sa ten kolektív stmelí a že si to užijú. Je to šport – je to zábava a o tom by to malo byť.“

Po troch dňoch zhodnotil camp tréner Jakub Mackaľ: ,Máme za sebou 3. deň kempu, od pondelka až po dnešný deň, čo je streda, sme chlapcov športovo vyšťavili – hrali futbal, basketbal, učili sa nové športy, dokonca tí najmenší mali včera aj prednášku ohľadom prírody na ZŠ Považskej. Zažili sme aj Steam Factory, kde chlapci korčuľovali a zažili aj detský svet v podobe preliezok. Na ľade sa zameriavame na základy korčuľovania, aby nekorčuľovali bezhlavo ale aby pri tom aj rozmýšľali, taktiež na prácu s pukom – prihrávky, aby si vyskúšali všetko, čo profesionálni hokejisti počas kariéry robia. Sme radi, že každý deň nás príde navštíviť nejaký hokejista z A-tímu, ktorý chlapcom poradí, pomôže a hlavne namotivuje. Tento týždeň nás ešte čaká Neonka fitness centrum, kde chlapci budú skákať na trampolíne, čo sa nám pominulé roky osvedčilo, že ich to baví a nemajú pocit, že trénujú.’’

Tak ako sa zhodla väčšina trénerov najkrajšie je, keď sa deti usmievajú a majú z hokeja radosť. Sme radi, že takéto akcie podporujú rozvoj športu mladej generácie.

Účastníkom campu prajeme v nasledujúcich dňoch ešte veľa zábavy.

GALÉRIA