Richard Jenčík odohral 800. zápas v košickom drese

PRIDANÉ: 16.9.2017

Jubilanta po zápase ocenil výkonný šéf HC Košice Rastislav Rusič

Kto včera prišiel na zápas Košíc s Popradom do Steel arény, nemôže ľutovať. Stretnutie prinieslo výborný hokej a víťazstvo Oceliarov 5:2. Lenže to nebolo všetko. V drese Košíc sa predstavil Richard Jenčík, ktorý odohral svoj jubilejný 800. zápas v slovenskej najvyššej súťaži.

Rodák z Gelnice v spomínanom stretnutí nastúpil v novozloženej prvej formácií po boku Mareka Hovorku a Petra Kafku a neviedol si vôbec zle. „Myslím si, že to bol dobrý hokej z oboch strán. Poprad mal tiež množstvo šancí a tuším nás v prvej tretine aj prestrieľal. Nám veľmi pomohli tie úvodné dva góly, ktoré dali spoluhráči a to mužstvo nakoplo. Dodalo nám to viac sebavedomia, každý robil to, čo má a potom sme už hrali super,“ zhodnotil východniarske derby tesne po zápase košický jubilant. V zápase si pripísal 2 kanadské body za asistencie a hoci sa mu skórovať nepodarilo z radosti mu to neubralo: „Určite by to bola čerešnička na torte, ale špeciálne ma to nemrzí. Vyhralo sa, ľudia sa bavili a to je základ.“

32-ročný útočník pôsobí v Košiciach už 15. sezónu a v najvyššej slovenskej súťaží si zahral aj v drese Kežmarku. Na začiatku minulej sezóny pôsobil v poľskej Cracovii Krakov, aby sa po novom roku vrátil opäť do Košíc. Jubilejný zápas odohral proti Popradu, ale pamätá si Richard Jenčík ešte svoj prvý zápas? „Áno, spomínam si. Na ten zápas som ani nebol pripravený, len mi v priebehu dňa zavolali, že ochorel Miroslav Ihnačák a tak som musel zo školy odbehnúť za mužstvom a išli sme do Zvolena. Výsledok si už presne nepamätám, ale na ten priebeh sa nedá zabudnúť,“ zaspomínala si košická klubová legenda. Treba dodať, že tak, ako v roku 2003, keď Richard Jenčík nastúpil na svoj prvý zápas, tak aj dnes stál na košickej lavičke rovnaký tréner – Milan Jančuška. „Ja som rád, že môžem pôsobiť v tomto klube tak dlho a že stále dostávam tu možnosť a snažím sa to odvďačiť svojimi výkonmi,“ dodal útočník hrajúci s 25-kou na drese. V Košiciach prežil svoje bodovo najlepšie sezóny, získal 5 titulov a niekomu by sa mohlo zdať, že by to chcelo aj zmenu v podobe zahraničného pôsobenia. Ale aj na to má Jenčík odpoveď: „Aj po tých sezónach som tu bol stále spokojný, takže som to ani nevyhľadával. Možno keby prišla nejaká konkrétna zahraničná ponuka, začal by som uvažovať, ale tá nejako neprichádzala.“

Po stretnutí mu výkonný šéf Rastislav Rusič v šatni odovzdal špeciálny puk, ktorý mu bude pripomínať toto jubileum a v zbierke doplní pamätné dresy z 500. a 700. ligového zápasu. „Nejaká zmena. Určite každá jedna pamiatka na takéto zápasy vždy poteší.“ Jedna hranica teda bola pokorená, ale čo ďalej? 1000. zápas, ďalší titul? Košický útočník odpovedá: „Stále premýšľam nad tým, čo sa dá ešte v našej lige prekonať. Určite aj méta 1000. zápasu je lákavá a aj šesť titulov, ktoré má Kapuš. Človek by ho rád dobehol, uvidíme, čo prinesie táto sezóna a ja dúfam, že sa mu vyrovnám.“

Richardovi Jenčíkovi k tomuto jubileu ešte raz blahoželáme!