V piatok na Liptove, v nedeľu doma derby proti Popradu - netradične už o 16.00!

PRIDANÉ: 17.1.2018

Po domácich výhrach nad Zvolenom a Detvou nás čakajú ďalšie zápasy o dôležité body do tabuľky Tipsport Ligy. V piatok vycestujeme na Liptov a v nedeľu nastúpime pred vlastnými fanúšikmi vo východoslovenskom derby proti Popradu.

Liptovský Mikuláš naposledy prekvapivo zvíťazil nad dovtedy vedúcou Duklou Trenčín na jej ľade 2:1. Touto výhrou si Liptáci vybojovali trojbodový náskok na ôsmom mieste pred prenasledovateľmi z Nových Zámkov.

Mužstvo z Liptovského Mikuláša sa aktuálne musí vysporiadať so stratou svojho najproduktívnejšieho hráča – Mareka Urama (32 zápasov – 8 gólov, 21 asistencií). Ten utrpel zlomeninu ruky a svojmu zamestnávateľovi tak bude chýbať dlhší čas. Okrem v poslednom zápase chýbali aj obrancovia Mário Kurali, Ján Tabaček a útočníci Patrik Koyš a Branislav Rapáč.  V bráne dostáva najväčší priestor Andrej Košarišťan, ktorý si v 36 zápasov udržal úspešnosť 92,55 %. Juraj Hollý nastúpil len na štyri zápasy, ale taktiež si v nich dokázal udržať výbornú úspešnosť – 92,78 %.

Vzájomné zápasy Košíc a Liptovského Mikuláša v tejto sezóne sú vzácne vyrovnané. Oba celky  dokázali zvíťaziť raz v riadnom hracom čase a raz po samostatných nájazdoch. Skóre zo vzájomných zápasov je pred piatkovým duelom 12:12.

Liptáci momentálne okupujú ôsmu priečku tabuľky Tipsport Ligy so 40 bodmi. Na siedmu Žilinu strácajú desať bodov a pred deviatymi Novými Zámkami majú náskok troch bodov.

V nedeľu pricestuje do Steel arény mužstvo Popradu. Kamzíkom nevyšiel naposledy zápas pod Dubňom, kde podľahli Žiline 2:4, keď sa strelecky presadila len dvojica exKošičanov Samuel Mlynarovič s Dávidom Bucom.

Najproduktívnejším Popradčanom je pred tohtotýždňovými zápasmi útočník Patrik Svitana. Ten v 38 zápasoch strelil 14 gólov a na ďalších 19 nahral. Ďalšími v poradí sú tiež útočníci Samuel Mlynarovič (39 zápasov – 12+16) a Andreas Štrauch (38 zápasov 10+11). Medzi obrancami vyčnieva Daniel Brejčák, ktorý v 33 zápasoch zaznamenal bilanciu 3 góly, 13 asistencií. Kanadský brankár Mathieu Corbeil si v 27 zápasoch pripísal úspešnosť 92,69 % a v 2 zápasoch tejto sezóny si dokázal udržať čisté konto. Jeho ruský kolega Alexej Ivanov dostal príležitosť v 14 zápasoch, v ktorých si udržal úspešnosť 91,51 %.

Košice a Poprad sa v tejto sezóne stretnú už piaty krát. V predchádzajúcich štyroch zápasoch sa naši hokejisti tešili z výhier na domácom ľade 5:2 a 3:1, pod Tatrami zvíťazili 1:0, no naposledy tam svojmu nedeľňajšiemu súperovi podľahli 2:4.

V tabuľke najvyššej slovenskej súťaže sa momentálne Poprad nachádza na 6. mieste so ziskom 67 bodov. Na piatu Nitru stráca sedem bodov a pred ôsmou Žilinou má náskok už 17 bodov.

Oceliari v posledných dňoch vystužili svoj káder a v tomto dvojzápase môžu košickí tréneri v zostave rátať aj s obrancom Ctiradom Ovčačíkom a navrátilcom z Fínska útočníkom Michelom Miklíkom.

Košičania sa po nedeľňajšej výhre nad nováčikom z Detvy 4:3 posunuli v tabuľke na 4. miesto (75 bodov). Na vedúcu Banskú Bystricu však strácajú už len 5 bodov. Preto budú potrebovať v týchto ťažkých súbojoch aj Vašu podporu! Neváhajte a príďte ich v nedeľu 21. januára povzbudiť v domácom zápase proti Popradu.

POZOR, začiatok súboja je naplánovaný netradične už na 16. hodinu!

KOŠICE DO TOHO!