V stredu doma proti Novým Zámkom, v závere týždňa na klziskách súperov

PRIDANÉ: 5.2.2018

Košických Oceliarov čakajú v tomto týždni ďalšie zápasy. Prvý odohrajú netradične v stredu 7. februára na domácom ľade, keď privítajú hokejistov Nových Zámkov.

Hokejisti Nových Zámkov majú z posledných piatich zápasov na svojom konte len dve výhry, nachádzajú sa teda v rovnakej situácií ako naši hokejisti. Po prehrách s Detvou 1:4 a Žilinou 0:3 podľahli Novozámčania v nedeľu Trenčínu 0:2. Aj preto majú po 46 zápasoch na svojom konte len 48 bodov, čo im zatiaľ stačí na 8. miesto, ktoré zabezpečuje účasť v play-off.

Lídrom produktivity mužstva z Nových Zámkov je český útočník Adam Zbořil. Ten nastúpil na všetkých 46 zápasov tejto sezóny, v ktorých nastrieľal 9 gólov a na ďalších 17 prihral. Druhým v poradí je Slovák Eduard Šimun. Rodák z Topoľčian má po 39 zápasoch bilanciu 12 gólov a 10 asistencií. Medzi obrancami aj naďalej vyniká legionár z Lotyšska Arturs Salija. Jeho 8 gólov a 13 asistencií ho radí na 5. miesto v tabuľke produktivity obrancov Tipsport Ligy. Brankár Samuel Baroš sa v bránke Novozámčanov už pevne usadil. Nastúpil na 16 zápasov, v ktorých si udržal jedno čisté konto a jeho celková úspešnosť je na hodnote 91,06 %.

S Novými Zámkami sme sa v aktuálnej sezóne stretli 4-krát a len raz sme svojmu stredajšiemu súperovi podľahli. Na domácom ľade sme ich zdolali v 8. kole 4:3, v 26. kole sme doma vyhrali vysoko 7:0 a naposledy v 35. kole sme sa na juhu Slovenska tešili z výhry 2:1 po predĺžení. Novozámčania zaknihovali svoje víťazstvo na domácom ľade v 17. kole s výsledkom 5:3.

Košičania sa v tomto zápase budú chcieť vrátiť na víťaznú vlnu a odčiniť prehry z posledných zápasov. Príďte im v tom pomôcť a svojim povzbudzovaním ich požeňme spolu za výhrou!

Úvodné buly posledného vzájomného zápasu Košíc a Nových Zámkov v Steel aréne sa vhodí o 17.30.

KOŠICE DO TOHO!