V utorok nastúpia Oceliari doma proti Žiline. Zápas začína o 17:30.

PRIDANÉ: 14.1.2019

V tomto týždni budú môcť košickí diváci sledovať doma až tri zápasy. Prvý z nich odohrajú Oceliari už v utorok 15. januára, keď do Košíc pricestujú hokejisti Žiliny. Stretnutie s začína o 17:30.

Turbulentné leto pod Dubňom sa zrejme podpísalo na výkonom žilinských Vlkov. Tí sa síce v úvode ročníka ešte dokázali pohybovať v bezpečných vodách extraligovej tabuľky, ale po posledných prehrách padli na úplne dno. Na svojom konte majú len 37 bodov a na jedenásty Liptovský Mikuláš strácajú už 12 bodov. Práve s Liptákmi zviedli Žilinčania v nedeľu dôležitý súboj, avšak na svojho súpera nestačili a podľahli mu hladko 0:4.

Líderskú pozíciu Vlkov si v tejto sezóne drží naďalej útočník Lukáš Hvila. Popradský odchovanec nastúpil na 39 zápasov, v ktorých nazbieral 29 kanadských bodov za 13 gólov a 16 asistencií. Len o jednu asistenciu menej majú na svojom konte ďalší útočníci Rudolf Huna a Petr Beránek. Zároveň tak táto trojica patrí medzi najlepších strelcov mužstva, keďže všetci traja svojmu mužstvu pomohli rovnakým počtom gólov. V bráne sa opierajú o služby svojho odchovanca Maroša Mikoláša. Ten dostal šancu v 36 zápasoch a svoju úspešnosť si udržal na úrovni 91,34 %. Chrbát mu kryje český legionár Tomáš Fučík. Ten nastúpil v 9 zápasoch Tipsport Ligy a na svoje konto si pripísal úspešnosť zásahov 87,95 %.

Zostava MsHK Žilina z posledného zápasu proti MHK 32 Liptovský Mikuláš:

Žilina: Mikoláš – Turian, Kučný, Matejka, Piegl, Bagin, Dubeň, Hudec – Rud. Huna, Jenčík, Hvila – Milý, Surovka, Rehák – Beránek, Podešva, Barta – Ondruš, Hrazdíra, Mendrej

Vzájomné zápasy s MsHK Žilina v tejto sezóne:

10. kolo – 7. október 2018 – MsHK Žilina – HC Košice 4:3 sn
21. kolo – 13. november 2018 – HC Košice – MsHK Žilina 3:1
32. kolo – 19. december 2018 – MsHK Žilina – HC Košice 1:2 pp

Aj v utorok budú potrebovať naši hokejisti vašu podporu. Príďte ich preto povzbudiť do hľadiska a požeňme ich spoločne za ďalšou výhrou. Lístky na stretnutie je znova možné zakúpiť v predstihu prostredníctvom siete www.ticketportal.sk. Skoršou kúpou sa vyhnete čakaniu v rade pred zápasom. Úvodné buly zápasu HC Košice – MsHK Žilina sa vhodí v utorok 15. januára o  17:30.

KOŠICE DO TOHO!