Valentínska exhibícia s hokejovými hviezdami dopadla na výbornú

PRIDANÉ: 15.2.2019

Košickí hokejoví fanúšikovia  si včera večer prišli na svoje. V Športovo-zábavnom areáli na Alejovej ulici sa konal historicky prvý Mini Winter Classic. Od veľkolepého exhibičného podujatia, ktoré sa konalo pred dvomi týždňami v Banskej Bystrici sa líšilo najmä tým, že nepripomínalo vodné pólo na korčuliach. Počasie na Deň svätého Valentína vyšlo na jednotku, a preto sa hokejové hviezdy mohli predviesť v plnej paráde.

Na ľade sa zástupcovia HC Košice postavili proti výberu z T-systems. V našom družstve predviedli svoje hokejové umenie nielen súčasní hráči A-mužstva Roman Žitný, Klemen Pretnar a Oliver Jokeľ, ale i prezident klubu Július Lang spolu s asistentmi trénera Petrom Bartošom a Marcelom Šimurdom. Náš tím posilnili aj synovia Petra Bartoša, kadeti Ján a Antonín Bartošovci. Oporu v bránke zaručoval legendárny Rasťo Staňa a mladý gólman Dominik Fedor. Atmosféra na ľade i mimo neho bola skvelá. Veď tentoraz išlo predovšetkým o zábavu.

„Myslím si, že takéto akcie sú stále super. Robia sa najmä kvôli fanúšikom, no aj my sme radi, ak sa môžeme s nimi porozprávať či odfotiť. Ja som si to dnes veľmi užil, ešte v takýto príjemný deň, keď sme mohli vytiahnuť na ľad aj svoje rodiny a takto sa spoločne zabaviť,“ usmieva sa Rasťo Staňa.

„Ja sa cítim výborne. Čo viac si človek môže priať – ak môže byť na čerstvom vzduchu a zahrať si milovaný šport. Ak mám viac voľného času, zahrám si rád aj s priateľmi, no nie pravidelne, preto som rád aj za takéto akcie, ktoré nám umožňujú vybehnúť na ľad s mladými hráčmi,“ hovorí asistent trénera Marcel Šimurda.

„Je to dobré robiť takéto akcie, pretože sme tým bližšie k fanúšikom a určite aj chalani, ktorí dnes proti nám hrali si odnášajú pekné momenty z toho, že si mohli zahrať proti hokejistom. Vždy sa takýmto podujatiam poteším,“ vyjadril sa Peter Bartoš. „Z dneška mám obzvlášť perfektné pocity, pretože sa mi splnil sen – zahral som si s jedným aj druhým synom, tretieho mám ešte v zálohe, takže verím, že keď vyrastie, dáme si všetci štyria nejaký pekný zápas. Pre mňa to bol dnes neopísateľný zážitok,“ spokojne sa usmievala preslávená 43-ka, ktorá si v jednej formácii zahrala so svojimi ratolesťami.

„Bolo to dosť dobré, otec s bratom hrali v útoku a ja som im kryl chrbát z obrany. Bol som rád aj za trénerské posily lebo, ako sa hovorí ešte nezhrdzaveli a dali zo seba všetko. Bolo to zaujímavé a určite by sa takéto exhibície mali robiť častejšie. Zahral by som si aj o rok,“ pochvaľoval si Antonín Bartoš.

„Dnešok bol skvelý. Hralo sa mi úplne úžasne, ale bolo to strašne rýchle. Bolo to fantastické a krásne. Pre mňa naozajstný zážitok zahrať si so skutočnými hokejistami, ale musím povedať, že aj hráči z T-systems boli úžasným protivníkom. Boli sme s nimi na rovnakej úrovni,“ nadšene hovorí prezident klubu HC Košice Július Lang.

Ako správna exhibícia sa zápas rozhodol až v samostatných nájazdoch, po tom, čo obidve mužstvá nastrieľali súperovi tri góly. Napokon sa víťazom stali košickí hokejisti, ktorí si však body do tabuľky z tohto podujatia neodnášajú.

„To je jediná škoda,“ zasmial sa Oliver Jokeľ, „ale na to, že sme mali viacero nepresných prihrávok si myslím, že sme obstáli dobre.“

„Pán prezident je šikovný, dobre mu to išlo na tom ľade, a čo ma potešilo, že ani tréneri ešte nezabudli hrať hokej. Ja som spokojný za celý tím. Dobre sme sa zabavili, bola to vydarená akcia pre nás, pre fanúšikov aj pre sponzorov,“ hovorí Roman Žitný.

Na vydarenej akcii nechýbali ani sprievodné udalosti, a tak si hráči oboch tímov mohli vyskúšať aj rýchlokorčuľovanie. Cenu za najrýchlejšieho hráča si prevzal Jan Bartoš. Bezprostredne po zápase sa konalo „valentínske korčuľovanie“, ktoré si mohli návštevníci užiť aj s našimi vrankami. Fanúšikovia však po exhibícii neodchádzali naprázdno. Počas autogramiády rozdali hokejisti aj zopár podpisov či fotografií. Ďakujeme, že ste si valentínsky večer spríjemnili v spoločnosti našich hokejistov a tešíme sa na vás v Steel aréne, kde si spoločne užijeme ďalší hokejový zážitok.

HC KE Media Team (hal)

Foto David Židík