Víťazná vlna dorastencov. Na Memoriáli Ladislava Trojáka získali zlato!

PRIDANÉ: 25.8.2019

Po roku sa v Steel aréne opäť konal tradičný turnaj dorasteneckých kategórií. Jeden z najstarších mládežníckych turnajov v Európe písal už svoju jubilejnú 40. kapitolu. Naši chlapci si na ňom po minuloročnom striebornom mieste ešte o čosi polepšili. Po fantastických výkonoch vo všetkých troch zápasoch si z Memoriálu Ladislava Trojáka odnášajú zlato!

V úvode turnaja sa dorast HC Košice stretol s odvekým rivalom HC Slovan Bratislava, ktorého prevalcoval piatimi gólmi. O presné dvojité zásahy v súperovej bránke sa postarali útočníci Lukáš Kaža a Jakub Demek. Jedným gólom prispel aj obranca Marián Štec. Najlepším hráčom zápasu sa stal práve útočník Kaža.

V druhom zápase si Košičania zmerali sily s banskobystrickými mladíkmi. Ani tí ich však neprekvapili a po úspešnom piatkovom víťazstve nebrali naši nič iné ako výhru. Okrem už rozstrieľaného Kažu predviedli gólové lahôdky aj Jan Bartoš, Matej Jacko, Viliam Kmec i Marko Ragan. Aj v sobotu tak chlapci odchádzali z ľadu viac než spokojní. Cenu pre najlepšieho hráča získal Jakub Demek.

V záverečnom stretnutí už pochopiteľne mladí Oceliari nechceli pustiť triumf z ruky a kanonáda nebezpečných striel sa tak zopakovala aj proti súperovi z Trenčína. Svojich tradičných päť gólov navýšili ešte o jeden bonusový. Okrem toho si brankár Roman Kaľavský postrážil čistý štít, aj preto sa právom stal najlepším hráčom zápasu. Proti mladým Vojakom sa gólmi blysli Antonín Bartoš, Alex Novota, Lukáš Kaža, Zoltán Novák a dvoma presnými zásahmi aj Lukáš Vaculík.

Vyzerá to teda tak, že mladí Oceliari sú na novú sezónu pripravení perfektne. Rýchly moderný hokej, ktorý na ľade predvádzali si pochvaľoval aj hlavný kouč Tomáš Kochan: V prvom rade patrí veľká vďaka chalanom za ich športové výkony v jednotlivých zápasoch a tiež našim fanúšikom a rodičom za podporu a pomoc pri organizovaní turnaja. Výhra na domácom turnaji v predsúťažnom období poteší a samozrejme povzbudí do ďalších tréningov a zápasov. Hráčov musíme pochváliť za perfektné dodržiavanie herného systému, ktorým sa snažíme hrať ofenzívny hokej s tlakom do brány súpera a organizovanou defenzívou. Teší nás, že chalani prenášajú veci a detaily z tréningu do zápasu. Hráči na ľade predviedli súčasný hokej založený na korčuľovaní a kontrole puku na malom priestore, či už v obrane alebo v útoku. Svedčí o tom aj počet strelených gólov na turnaji /16/ a počet inkasovaných gólov /4/. Za celkový úspech vďačíme v neposlednom rade dobrej tímovej spolupráci! Takouto hrou sa chceme prezentovať aj v súťaži Extralige dorastu. Skvelé výkony podali aj naši brankári Paťo Jurčák a Roman Kaľavský. Blahoželám chlapcom k cennému víťazstvu!

Výsledky zápasov:

HC Košice - HC Slovan Bratislava 5:1

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 5:3

HC Košice - HK Dukla Trenčín 6:0

Konečné poradie na turnaji:

1. HC Košice

2. HK Dukla Trenčín

3. HC 05 Banská Bystrica

4. HC Slovan Bratislava

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec: Lukáš Kaža

Najlepší brankár: Patrik Jurčák

Zostava a realizačný tím HC Košice:

brankári: Patrik Jurčák, Roman Kaľavský, Adam Rusňák

obrancovia: Viliam Kmec, Matej Jacko, Antonín Bartoš, Marko Ragan, Pavol Zubek, Marián Štec, Michal Štefanisko

útočníci: Lukáš Kaža, Jakub Demek, Miroslav Tvrdoň, Lukáš Vaculík, Peter Repčík, Alex Novota, Jan Bartoš, Zoltán Novák, Jakub Jadrný, Martin Tvrdoň, Denis Šándor, Oliver Orosz, Norbert Miškuf, Matej Jurčo

tréneri: Tomáš Kochan, Vladimír Svitek, Mojmír Božík

Zlatý pohár si naši dorastenci prevzali z rúk primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka. Ku krásnemu umiestneniu a skvelým výsledkom blahoželáme aj my a prajeme našim chlapcom veľa ďalších úspechov!

HC KE Media Team (hal)

Foto Dávid Židik