Zúčastnili sme sa medzinárodného triatlonu

PRIDANÉ: 1.7.2018

Atraktívny formát priamo v srdci mesta. Šport, ktorý si stále razí cestu vpred a stáva sa už aj u nás vyhľadávaným fenoménom, si opäť vyskúšali amatérski nadšenci, deti i elitní protagonisti tohto odvetvia. Organizátori z Progress Promotion zvolili formát Triathlon Sprint, čo znamená, že na účastníkov čakalo 750 m plávania, 20 km v sedle bicykla a 5 km beh.

Na tohtoročnom Ness City Triathlone sa medzi štafetami objavilo niekoľko zaujímavých zoskupení a nestratila sa ani trojica z HC Košice – Patrik Koch, Šimon Petráš a Tomáš Petty, ktorý ako štatista klubu zastupoval tretie miesto v partii. Účasť našich chlapcov na akcii bola vyslovene „dobrovoľná“. „Prišiel tréner opýtal sa, kto by chcel ísť, no a keďže sme boli najmladší, tak nás zvolili rovno,“ pousmial sa obranca Patrik Koch.  A práve Patrik nadviazal na bicykli na vynikajúci plavecký štart Tomáša, ktorý po odovzdaní čipu Patrikovi pre Media Team HC KE povedal: "Musel som v rovnakej dráhe predbiehať niekoľkých plavcov a zároveň sa vyhýbať tým, ktorí plávali v tej istej dráhe oproti mne, ale to patrilo k tomuto podujatiu a s tým sa bolo treba vysporiadať." 

„Trať bola rozdelená tak, že som polku išiel proti vetru do kopca a polku v smere vetra, takže to bolo také rovnomerné, že raz som išiel v kľude a druhý raz zas veľmi ťažko, ale všetci sme mali podmienky také isté, takže sme to museli zvládnuť. Teraz sa už cítim lepšie, už som sa aj vydýchal. Ale bolo to super, krásny zážitok. Opäť sme si skúsili niečo iné a ja som si to užil,“ netajil v cieli nadšenie Patrik.

Výborný výkon tímu „zaklincoval“ na bežeckom úseku útočník Šimon Petráš, ktorý si svoje prvé triatlonové preteky naplno vychutnal. „Bežalo sa mi dobre, dal som si také tempo, ktoré som zvládol aj udýchať a zdá sa mi, že bolo aj dosť rýchle, ale bolo to v pohode. Nebolo to až také náročné ako som očakával.“ Jedným dychom však priznal, že ak by mal absolvovať všetky tri disciplíny, tak by sa po pretekoch takto neusmieval. „Plávanie nie je moja obľúbená disciplína, v polovici by som sa asi utopil. Trúfal som si však na bicykel i beh. Obľubujem skôr šprinty ako dlhé behy, ale tých päť kilometrov sa dalo zvládnuť. Kondičný tréner bude rád, ale ako ho poznám, budúci týždeň mi v tréningoch nezľaví.“

Po celé popoludnie na "svojich" zverencov dohliadal manažér HC Košice Vojtech Petty: "Niekomu by sa mohlo zdať, že pätnáste miesto je málo, ale štartovala takmer päťdesiatka štafiet, vrátane absolútne profesionálnych a kto o športe a triatlone niečo vie, určite týmto výsledkom rozumie. Naši chlapci boli skvelí a na všetkých postoch prevýšili očakávania. Predovšetkým sme si však spoločne užili jedno skvelé športové popoludnie a dovolím si zablahoželať aj nášmu IT partnerovi NESS ku skvelej akcii."  

Svojich spoluhráčov prišli na trať podporiť aj Christián Michalčin a Filip Vrábeľ. A tak sa na včerajšom medzinárodnom triatlone preukázala nielen súdržnosť tímu, ale aj to, že hokejisti letnú prípravu nezanedbávajú a sú vo výbornej kondícii. To sa potvrdilo aj v "doplnkovej" disciplíne, pretláčaní malej fiatky. Naši chlapci ňou prefrčali cieľom za 5,4 sekundy a s prehľadom vyhrali! 

Ďakujeme za skvelé podujatie a dovidenia o rok!

Barbora Halušková a Lucia Sajgóová, HC KE Media Team

 

 

GALÉRIA