4. oceliarska kvapka krvi sa uskutoční v pondelok 18. júna v OC Optima, k našim hokejistom sa môžu pridať aj fanúšikovia

PRIDANÉ: 12.6.2018

Svetový deň darcov krvi sa pripomína od roku 2004 a patrí mu 14. jún. Hokejisti HC Košice si ho spolu s Hematologicko-transfúznym oddelením Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, pripomenú už štvrtý raz v pondelok 18. júna 2018 v čase od 9.00 do 11.00 v Obchodnom centre Optima dobrovoľným darovaním krvi. Aj tentoraz sa k nim budú môcť pridať všetci fanúšikovia a široká verejnosť.

Hlavný lekár HC Košice Jozef Kubašovský: "Som hrdí na našich hokejistov, ktorí dokážu aj takto pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Viacerí sú už pravidelnými darcami krvi, no osobitne ma teší, že sa k nim pridávajú aj noví darcovia z radov mladších hráčov. O význame takejto humánnej akcie niet najmenších pochýb a pozývam na ňu aj čo najviac fanúšikov a širokú verejnosť."

"Spoločné darovanie krvi hokejistov a našich fanúšikov je silné vyjadrenie, že nás popri hokeji spája aj prirodzená vlastnosť pomáhať jeden druhému," povedal spoluorganizátor akcie a manažér HC Košice Vojtech Petty. 

Mobilná jednotka HTO Nemocnice Košice-Šaca sa tentoraz vyberie do známeho obchodného centra. Pozývame všetkých, ktorí sa chcú pridať k hokejistom HC Košice a stať sa dobrovoľnými darcami spolu s nimi! Na každého darcu čaká šálka kávy alebo čaju a keks, ako bonus si odnesiete podpisy našich hokejistov, či spoločnú fotografiu – no určite úžasný pocit z pomoci druhým.

Na Slovensku sa ročne spotrebujú desiatky tisíc transfúznych jednotiek červených krviniek. Krv potrebujú obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, nádorové ochorenia, ochorenia krvných buniek. Košickí hokejisti sa 18. júna pripoja ku kampani Svetový deň darcov krvi a čakajú aj na vás!

Darcom krvi sa môže stať každá zdravá osoba vo veku od 18 do 60 rokov vážiaca aspoň 50 kg, ktorá za posledný mesiac neužívala žiadne lieky (výnimkou hormonálnej antikoncepcie predpísanej lekárom), nemala teplotu nad 38°C, nebola očkovaná, nemala prisatého kliešťa a 72 hodín pred odberom nebola ošetrená zubným lekárom. Či je darca vhodný na odber krvi posúdi individuálne prítomný lekár.

Deň pred odberom by mal darca veľa piť, nejesť mastné jedlá, nepiť alkohol a ráno by si mal dať ľahké raňajky.

Príďte darovať krv spolu s našimi hokejistami v pondelok 18. júna 2018 do Optimy!

GALÉRIA