Bačo odovzdal číslo z úcty k Božíkovi ochotne, nové mu vybral generátor

PRIDANÉ: 18.11.2023

Druhý tohtosezónny šláger proti večnému rivalovi z Bratislavy, druhé víťazstvo 4:1. Piatkový triumf nad Slovanom však tentoraz chutil o to viac, že mu tlieskala prvýkrát v tejto sezóne vypredaná Steel aréna.

„Ak mám povedať pravdu, tak som sa pred zápasom obával toho, či nebudeme nesústredení po dlhšej prestávke, keďže Slovan už stihol odohrať zápas proti Nitre,“ rozhovoril sa tréner Dan Ceman. „Bol som však príjemne prekvapený z toho, ako sme začali. Mali sme veľmi dobrú obranu. V druhej tretine sme Slovanu dovolili nejaké šance aj čas v našom pásme, no zvládli sme to. Tretia tretina sa nezačala podľa našich predstáv, ale chlapci zostali pokojní. Pomohli nám vylúčenia hostí a napokon sme to dokázali doviesť do víťazného konca. Teším sa z týchto troch bodov aj z elektrizujúcej atmosféry, ktorá je vždy na zápasoch so Slovanom."

O prvý výbuch eufórie sa postaral v závere šestnástej minúty dvanástym gólom sezóny Hunter Fejes. Na 2:0 zvýšil v 35. minúte Alex Breton a zo správnych koľají nás nevyviedol ani kontaktný gól Chrisa Browna z úvodu tretej tretiny. Už o necelých päť minút neskôr totiž využil presilovú hru Brett Pollock a po góle Filipa Krivošíka v 50. minúte bolo vymaľované.

„Slovan odohral veľmi kvalitný zápas a robil nám problémy. Našou hrou sme ich však napokon zlomili. Verili sme tomu, čím sa chceme prezentovať a súperovi sme to vnútili do bodky. Určite však nebudem zosmiešňovať Slovan, hral dobre,“ skonštatoval autor gólovej bodky zápasu. Podobne ako tréner Ceman, aj Filip Krivošík ocenil skvelú atmosféru v Steel aréne. „Klobúk dole pred divákmi. Každému hráčovi sa hrá v takejto vypredanej hale úplne inak. Našim priaznivcom patrí veľká vďaka.“

Samotnému šlágru predchádzal slávnostný ceremoniál vyvesenia symbolického dresu Mojmíra Božíka s číslom 17. To obliekal v aktuálnej sezóne útočník Róbert Bačo, ktorý tak na ľad vykorčuľoval s novým číslom 67.

„Bolo mi to ľúto, pretože so sedemnástkou som začínal v Čechách. Ostala mi však aspoň sedmička na konci. Bavil som sa o tom aj s otcom a potom som si dal na internete generátor čísel. Prvá padla 67-mička a bolo to teda jasné,“ pousmial sa 20-ročný košický odchovanec.

Doterajšiu sedemnástku oželel s pochopením aj preto, že Mojmíra Božíka pozná veľmi dobre a sám patril medzi jeho zverencov. „Trénoval ma v siedmom a ôsmom ročníku a spomínam si na to veľmi rád. Pán Božík je výborný človek a na tréningoch sme si užili veľa zábavy. Vie byť ale aj veľmi prísny. Ďakujem mu za všetko, čo pre mňa urobil. Nečakal som, že kvôli nemu teraz prídem o svoje číslo, ale on si takúto poctu rozhodne zaslúži. Teraz je na mne, aby som mal takú kariéru, po ktorej by mohli vyradiť aj moje číslo. Urobím preto všetko.“

Samotný duel proti Slovanu bol pre Bača vôbec prvým, ktorý zažil vo vypredanej Steel aréne na vlastnej koži.

„Atmosféra bola parádna a pred takýmto publikom sa hrá výborne. Som veľmi rád, že som konečne zažil vypredanú Steelku a veľmi som si to užil. Diváci nás tlačili k dobrému výkonu a dovolím si povedať, že sme boli lepší v obrane i v útoku. Vyhrali sme zaslúžene,“ dodal R. Bačo.

Príjemným bonusom k víťazstvu bola aj správa z Nitry. Spišská Nová Ves tam utrpela prehru 2:3 a naši hokejisti sa tak bodovo dotiahli na pozíciu lídra tabuľky.