Berger si otvoril účet: Pracovať naplno a dobré veci prídu

PRIDANÉ: 12.8.2023

Druhý prípravný zápas, druhé víťazstvo. Zatiaľ čo úvodný triumf 5:0 proti nováčikovi z Humenného bol jednoznačný, na Spiši čakal našich „oceliarov“ bronzový tím uplynulej sezóny. Predpoklady vyrovnaného zápasu sa potvrdili a víťazstvo 2:1 po predĺžení sa nerodilo ľahko.

Po oťukávacej prvej tretine prevzali v druhej časti iniciatívu domáci, ktorých poslal do vedenia v 27. minúte Archambault. Šancu na obrat podržal viacerými výbornými zákrokmi Dominik Riečický a tretia tretina už patrila zverencom Dana Cemana. Očividnú túžbu po vyrovnaní korunoval v 44. minúte kapitán Michal Chovan a dokonalý obrat skompletizoval v úvode predĺženia svojim prvým košickým gólom Chase Berger.

„Vyzdvihnúť musím skvelú prácu Fejesa. V predĺžení sme ich dobre forčekovali a Hunter mi to krásne naservíroval do výhodnej pozície. Ostávalo vystreliť a padlo to tam,“ popísal víťazný moment zápasu 28-ročný Američan. „Osobne ma tento gól potešil, pretože v úvode prípravy som sa herne trošku trápil. Toto určite pomôže môjmu sebavedomiu a verím, že výkony pôjdu nahor.“

Z pohľadu samotného výkonu košického tímu vníma Berger veľké rezervy. „Bolo cítiť, že je to stále iba príprava. Mali sme lepšie i horšie fázy. Prvá polovica zápasu nebola ideálna, ale potom sme zabrali a dokázali sme to otočiť.“

Víťazný úvod prípravného obdobia potvrdzuje, že Košičania nemienia pripustiť povestnú „majstrovskú opicu“ a vynovený tím ide od začiatku naplno.

Títo chalani nezískali majstrovský titul náhodou a majú veľkú kvalitu. Mojou snahou je zapadnúť, byť dobrým spoluhráčom a pomôcť k ďalšej úspešnej sezóne,“ pokračoval rodák zo St. Louis, ktorý pricestoval do metropoly východu s najvyššími ambíciami. Zároveň však nabáda k pokore. „Ťažko hovoriť o očakávaniach, ale máme skvelého trénera, ktorý chce posúvať tím každým dňom. Máme veľa talentu, kvality i skúseností. Potenciál je veľký, ale všetko je to o tvrdej práci a pokore. Musíme jednoducho pracovať naplno a dobré veci potom prídu.“

V košickom tíme je Berger novou tvárou, no z pohľadu slovenskej extraligy nie je neznámy. V sezóne 2021-22 patril medzi lídrom Banskej Bystrice a v 55 zápasoch zaznamenal výbornú bilanciu 24 gólov a 26 gólov.

„Cítim sa komfortnejšie ako pred svojim prvým príchodom na Slovensko. Vtedy bolo všetko nové, teraz už poznám ligu, štadióny i množstvo tvárí. Moja prvá skúsenosť s extraligou bola veľmi pozitívna a aj preto som sa sem vrátil,“ podotkol Berger, ktorý sa zo svojho pôsobenia pod Urpínom pozná s obrancom Alexom Bretonom. Niet divu, že s aklimatizáciou v metropole východu mu pomáha predovšetkým on. „Alex mi poukazoval viaceré dobré reštaurácie, previedol ma centrom a prvé dojmy sú výborné. Mesto je úžasné. Ak nám to bude správne fungovať aj na ľade, tak to bude krásna sezóna,“ uzavrel 28-ročný Američan.