Čaká nás ďalšie východniarske derby, tentokrát proti Michalovciam

PRIDANÉ: 16.9.2021

Na záver skupinovej fázy Slovenského pohára v Steel Aréne o 17:30 privítame celok z Michaloviec. Náš dnešný súper má zatiaľ na svojom konte jednu výhru, a to proti prvoligovému Martinu. Môžeme povedať, že pre oboch aktérov duelu bude tento zápas kľúčový, pretože víťaz sa výrazne priblíži k postupu do ďalšej fázy.

„Líšky“ patria medzi našich najčastejších vyzývateľov a dosvedčujú to aj čísla, veď v uplynulej sezóne sme proti ním odohrali až sedem stretnutí. Z výhry sme sa však tešili len dvakrát. Ďalším špecifikom bude súboj dvoch podobných herných štýlov, pretože za kormidlom oboch mužstiev sa nachádzajú fínski lodivodi. Zatiaľ čo Tomek Valtonen pôsobí v Tipos extralige už zhruba od polovice minulého ročníka, Kalle Kaskinen, hlavný kouč „oceliarov“, sa momentálne len vžíva s mužstvom a zvyká si, ako to tu chodí.

Káder semifinalistu z vlaňajšej sezóny slovenskej najvyššej súťaže prešiel viacerými zmenami, no niektoré dôležité opory ako napríklad Vladimír Mihálik či Antti Erkinjuntti pokračujú ďalej. Pri pohľade na súpisku Zemplínčanov môžeme očakávať, že aj v tomto roku budú chcieť pomýšľať na tie najvyššie priečky. Začína to už brankárskou dvojičkou – Karolus Kaarlehto Julius Pohjanoksa. Dvaja Fíni, ktorí si prešli akadémiou TPS Turku sa budú tvrdo biť o post jednotky, no pri vyrovnanosti týchto gólmanov je už teraz jasné, že dostať puk do michalovskej siete rozhodne nebude jednoduchá úloha.

V defenzíve sa naopak „líšky“ spoliehajú na slovenských hráčov. Ich zadné rady predstavujú mix mladosti a skúseností, ku ktorým sa pridáva ďalší legionár z Fínska Kalle Valtola. Hlavným dirigentom obrany je vyššie spomínaný Vladimír Mihálik, ktorému sekundujú dobre známe mená zo slovenských klzísk – Ťavoda, Bokroš, Macejko. No a zmieňovanú mladosť v družstve zastupujú minuloroční „dvadsiatkari“ MudrákGajdošom. V závere sezóny 2020/2021 sme mohli vidieť, aký potenciál má táto defenzíva, vedia si poradiť s každým a dostať sa cez nich dokážu ozaj len kvalitní hokejisti. Tých však máme v tíme mnoho, preto očakávame a dúfame, že sa nám zadné rady Dukly podarí aspoň zopárkrát prekonať.

Útok vyzerá rovnako veľmi obstojne. Legionári ako Camaranesi, Keränen, Erkinjuntti či Fournier by mali byť  najväčšími hrozbami nie len dnes, ale taktiež počas celej sezóny. Samozrejme, k nim ešte musíme pridať zopár produktívnych domácich útočníkov na čele s Romanom Žitným Pavlom Regendom. Dres Michaloviec bude obliekať aj naša ofenzívna opora z vlaňajška – Bruno Mráz. Pre neho to bude síce len premiérový zápas v Steel Aréne s nálepkou ex-Košičan, no okrem neho dres „oceliarov“ obliekalo v minulosti ďalších päť hráčov – Žitný, Mudrák, Macejko, Galamboš a Suja. Keď sa na to pozrieme opačne, na našej súpiske sú len dvaja takýto korčuliari, no do hry zasiahne dnes len Marek Bartánus. S ohľadom na túto skutočnosť sa možno dočkáme emóciami nabitého súboja s viacerými šarvátkami, a veď predsa je to ďalšie východniarske derby, tak prečo nie?

My však v prvom rade veríme, že naši chlapci v dnešnom zápase predvedú konsolidovaný výkon a vďaka tomu sa na jeho konci budeme radovať zo zisku dôležitých troch bodov.