Čaká nás prvý prípravný zápas

PRIDANÉ: 11.8.2022

Už zajtra 12. augusta o 17:00 odohráme svoj prvý prípravný zápas, keď v domácom prostredí privítame maďarský tím DVTK Jégesmedvék Miskolc. S bývalým extraligovým zástupcom sme naposledy odohrali zápas na minuloročnom turnaji. V Crow Aréne sme sa radovali z vysokého víťazstva 10:3.

Náš súper si v minulej sezóne pripísal v Erste lige 8. miesto, keď sa mu nepodarilo prejsť cez štvrťfinále. DVTK sa posilnilo o lotyšského brankára Janisa Vorisa, ktorý má skúsenosti aj z KHL, kde odchytal pár zápasov za Dinamo Riga. Z fínskej Mestis prišiel do tímu obranca Jesper-Juhani Ilvessuo. V obranných radoch je najväčšou oporou Kevin Wehrs, ktorý minulú sezónu odohral pár zápasov aj za náš klub. V útoku Miskolca nájdeme 3 legionárov a to konkrétne Čecha Jána Blaška, ktorý v minulosti odhral 5 zápasov za Duklu Trenčín, no prevažne pôsobil v 2. najvyššej Českej lige, a dvoch ruských hráčov Vladislava KuleshovaValentina Razumnyaka. Azda najväčšou posilou je však navrátilec, maďarský útočník, János Vas. V minulom ročníku pôsobil v Prešove, kde nazbieral 17 bodov za 7 gólov a 10 asistencií.

V letnom prestupovom období posilnil realizačný tím HC Košice Tomáš Kochan. Dlhoročný tréner mládeže minulý rok pôsobil ako asistent pri juniorke, kde s Marcelom Šimurdom dokázali priviesť tím k titulu. V A-mužstve bude spolu s Timom Saarikoskim asistovať hlavnému trénerovi Danovi Cemanovi.

Do hráčskeho kádra pribudlo niekoľko zaujímavých mien. V obranných radoch klub posilnili Jakub Ferenc, ktorý má dlhoročné skúsenosti z českej najvyššej súťaže, ďalej sú to obranca Jordon Southorn, ktorého si pamätáme z pôsobenia v Banskej Bystrici a Michalovciach a švédsky obranca Jens Olsson, ktorý má skúsenosti zo švédskej najvyššej ligy. Košickí fanúšikovia si určite všimnú v našom drese aj meno Bartoš. Syn bývalého útočníka, Antonín, sa stal súčasťou košického A-mužstva, keď k nám prišiel po pôsobení v košickej  juniorke a prvoligového Martina.

V posledných dňoch pribudol do tímu fínsky útočník Ville Leskinen, ktorý minulú sezónu odohral vo Zvolene. V sezóne si pripísal 46 bodov za 18 gólov a 28 asistencií. Slovenskú Tipos extraligu prvýkrát ochutnajú Colin CampbellPatrick Watling. Z bratislavského Slovanu k nám prišiel fínsky útočník Joona Jääskeläinen, kde bol siedmym najproduktívnejším hráčom. Po Southornovi náš klub posilnil ďalší exBystričan Patrik Lamper, ktorý prišiel pod Urpín z Hradca Králové. Prvýkrát si pôsobenie v najvyššej slovenskej lige mimo Trenčína vyskúša Radoslav Tybor. Po rokoch v českej najvyššej súťaži minulý ročník odohral v domácom Trenčíne, kde sa stal najproduktívnejším hráčom.

Tešíme sa na Vašu návštevu a veríme, že zajtra v Steel Aréne pripavíte chlapcom tú pravú hokejovú atmosféru.

Košice do toho!