Čierna séria je minulosťou. Hráči i tréner veria, že prichádza krajšie obdobie

PRIDANÉ: 29.12.2023

Víťazstvo 5:2 v Humennom vystavilo bodku za nepríjemnou osemzápasovou sériou prehier. Kvalitné výkony z predošlých zápasov naznačovali, že víťazstvo je už za rohom a túžba po prelomení nevydareného obdobia bola čitateľná aj od prvej minúty duelu na ľade nováčika.

Skóre zápasu otvoril už v 140. sekunde útočník Oliver Jokeľ, ktorý sa - --- podobne ako v Spišskej Novej Vsi - presadil po brejkovej situácii a šikovnom zakončení.

„Chvalabohu to funguje. Asi ma budú musieť vysielať do brejkov častejšie,“ pousmial sa 32-ročný útočník v súvislosti so svojim druhým gólom sezóny. „V každom prípade ďakujem za výbornú prihrávku Matúšovi Havrilovi. Pekne ma vysunul a zakončil som to podobne ako v Spišskej.“

Na gól sviatočného strelca zareagoval ešte v prvej tretine prvým extraligovým gólom 17-ročný Tobias Faith. V drese Humenného odohral v rámci hosťovania z košickej juniorky iba druhý zápas.

„Prvý gól ma veľmi potešil a určite ma motivovalo aj to, že som hral proti materskému klubu. Dochádzam sem z košickej juniorky a týchto chlapcov vídavam každý deň. Chcel som sa teda ukázať v dobrom svetle a predviesť sa aj košickým trénerom,“ pousmial sa syn bývalého košického kapitána Juraja Faitha.

Jeho gól našťastie našich chlapcov nevykoľajil a v druhej tretine rozhodli gólmi Bretona a Pollocka. Pri treťom presnom zásahu pocítili aj návrat šťastia na hokejky. Puk do vlastnej bránky si totiž nasmeroval humenský útočník Dominik Borov.

„Proti Michalovciam i v Spišskej sme hrali dobre, ale zradili nás presilovky a oslabenia. Na tom ešte pracujeme, ale nepanikárili sme. Nechcem vravieť, že v šatni bola pohoda, pretože sme v Košiciach a musíme vyhrávať. Nebol tam však prehraný stres a vedeli sme, že to príde. Verím, že týmto sme to zlomili,“ odfúkol si obranca Eduard Šedivý, podľa ktorého bol zápase v Humennom napriek jasnému skóre veľmi náročný. „Prišiel plný dom a oba strelené góly ich nakopli. Tlak sme však ustáli a ukázali sme silu. Pri tom treťom góle sme navyše konečne mali aj potrebné šťastie. Predtým sme totiž triafali tyčky a mali sme kus smoly.“

Séria prehier nikoho netešila, no košický tím je natoľko skúsený, aby nezačal panikáriť a veril svojej robote.

„Vedeli sme, že to príde a ostávali sme trpezliví,“ zdôraznil Jokeľ. „Možno to nebol najkrajší zápas, ale mali sme svoj cieľ a ten sme splnili. Teraz z nás opadne tlak, ale ani ďalšie zápasy nebudú nejaké uvoľnené. Každý zápas je ťažký a potrebujeme hrať tak, ako v poslednom období. Potom to bude v poriadku. Teraz potrebujeme zdolať Humenné aj doma a potom od Nového roka vyhrávať a vyhrávať. Tabuľka je veľmi vyrovnaná a každý bod je dôležitý.“

Obranca Edo Šedivý verí, že negatívnu sériu vystrieda pozitívna. „Verím, že naša forma bude gradovať. V tabuľke je to stále vyrovnané a čakajú nás ďalšie zápasy proti regionálnym súperom. To vytvára šancu na tabuľkové zlepšenie.“

Veľká úľava bola očividná aj na tvári trénera Dana Cemana.

„Určite som cítil tlak. Každou prehrou narastal. Nestrieľali sme góly a to sa prejavovalo na mentálnej stránke. Videli ste, že chýbala ľahkosť v zakončení a na hokejky sa prikradla kŕčovitosť. Teraz sme strelili konečne päť gólov a verím, že týmto sa to už zlomí,“ odfúkol si kanadský kormidelník a na margo samotného duelu pri Laborci dodal. „Ťažko vybojované víťazstvo. Humenné má jednu z najlepších defenzívnych štruktúr v lige a nepresadzovalo sa nám ľahko. Kľúčová bola ich presilová hra o dvoch hráčov. Nastrelili v nej tyčku a krátko na to si strelili vlastný gól. Také momenty tímu určite nepomôžu a nás to naopak posadilo na koňa. Celkovo sme bojovali a za chlapcov sa teším z vytúženého víťazstva. Už sme si ho zaslúžili. Do svojej práce sme totiž dávali veľa energie a odmena neprichádzala. Teraz to už snáď pôjde ľahšie.“

Záverečný zápas kalendárneho roka 2023 odohráme opäť proti Humennému už v sobotu. Nováčika súťaže však tentoraz privítame v našej Steel aréne.