December odštartujeme v Humennom

PRIDANÉ: 30.11.2023

Posledný kalendárny mesiac začneme dvomi zápasmi na štadiónoch súperov. V tom prvom sa v piatok 01. decembra o 18:00 predstavíme proti aktuálne poslednému mužstvu Tipos extraligy – HC 19 Humenné. S levmi z východu republiky sme sa túto sezónu stretli dvakrát a v oboch stretnutiach sme ich porazili.

Z posledných piatich stretnutí Humenné dvakrát vyhralo, keď porazilo Nové Zámky a Liptovský Mikuláš. V utorok sa levy predstavili doma proti Michalovciam ale v zemplínskom derby na hostí nestačili a prehrali 1:3, keď sa podarilo skórovať svojim premiérovým gólom najnovšej posile mužstva Niclasovi Luceniuosovi.

Tím Humenčanov opustili len nedávno ostrieľaný útočník Martin Kriška a Markus Michalík. Poslednou posilou je už spomínaný fínsky útočník Niclas Lucenius. V doterajšom priebehu odohral za Hornozemplínčanov 5 strettnutí, v ktorých si pripisal 3 body za gól a dve asistencie.

Najproduktívnejším hráčom nášho najbližšieho súpera je fínsky útočník Hannu Kuru, ktorý si pripísal 16 bodov za 6 gólov a 10 asistencií. O bod menej má bývalý košický hráč Vadim Pereskokov.Súperovho brankára prekonal päťkrát a má rovnaký počet asistencií ako Kuru. Tretím v produktivite a zároveň najproduktívnejším Slovákom je Lukáš Handlovský. V doterajšom priebehu odohral všetkých 22 stretnutí, v ktorých si pripísal 14 bodov za tri góly a jedenásť asistencií. Najlepším strelcom v tíme je ďalší hráč s košickou minulosťou - Jakub Linet (8 gólov).

Posledné stretnutie HC 19 Humenné:

HC 19 Humenné – HK Dukla Ingema Michalovce 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Góly a asistencie:
 42. Lucenius (Diakov, Šoltés) – 42. Daugavinš, 51. Bodák (Satnos, Acolatse), 58. Daugavinš.

Zostava z posledného stretnutia:

Kozel (Galimov) - Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Fereta - Pereskokov, Kuru, Handlovský - Šoltés, Lucenius, Borov - Horvát, Linet, Chalupa - Ragan, Krajňák, Thomka

Postavenie v tabuľke: 12. miesto (18b)

Vzájomné stretnutia Tipos Extraliga: 2023/2024:

HC Košice - HC 19 Humenné 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Berger (Lamper, Jääskeläinen), 10. Lunter (Krivošík), 13. Fejes (Šimun, Zech), 56. Lamper (Berger) - 28. Handlovský (Djakov, Kriška)

HC 19 Humenné - HC Košice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly a asistencie:
55. Novický (Kriška, Linet) - 8. Bačo, 38. Pollock (Jääskeläinen), 60. Pollock (Fejes, Lamper)

Naši oceliari po osemzápasovej víťaznej šnúre  naposledy prehrali doma s Trenčínom. Nič to však nemení na fakte, že zápas v riadnom hracom čase sme neprehrali už 13 strettnutí po sebe. Naposledy sme nebodovali ešte 13. októbra v Spišskej Novej Vsi.

Po utorňajšom strettnutí mužstvo opustil Filip Krivošík, ktorý prestúpil do českej ligy, kde bude nastupovať za tím BK Mladá Boleslav. Naopak na svoju premiéru čaká najnovšia posila oceliarov obranca Vladimír Mihalik.

V poslednom stretnutí skóroval aj Hunter Fejes, ktorý má spolu so Samuelom Bučekom z Nitry najviac strelených gólov v doterajšóm priebehu  Tipos extraligy (15). Svoj premiérový gól v sezóne strelil obranca Radeky Deyl, ktorý si v zápase pripísal aj asistenciu.

Posledné stretnutie HC Košice:

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:5 pp (1:0, 2:1, 1:4 - 0:1)
Góly a asistencie:
7. Deyl (Lamper, Bartánus), 27. Fejes (Jääskeläinen, Deyl), 35. Berger (Chovan), 60. Olsson (Chovan, Berger) - 40. Baláž, 51. Immo (Pietroniro, Charbonneau), 52. Immo (Conway, Pietroniro), 60. Pietroniro (Immo), 65. Immo (Ahl, Charbonneau)

Zostava z posledného stretnutia

Janus (Riečický) - Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Bartoš, Deyl, J. Hudec - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Krivošík, Chovan, Lunter - Lamper, Berger, Bartánus - Havrila, Šimun, Rogoň

Postavenie v tabuľke: 1. miesto (48b)

Košice do toho!