Desiaty domáci triumf v rade, dočkal sa už aj Romančík

PRIDANÉ: 3.12.2022

Steel aréna našim chlapcom sluší a od návratu do materského stánku ešte nestratili ani bod. Presvedčivý triumf 6:1 nad Banskou Bystricou bol navyše celkovo desiatym domácim víťazstvom v rade a v tabuľke sme sa prvýkrát v sezóne dostali do prvej trojky. Trojbodová strata na vedúci Slovan je minimálna.

Prvá tretina duelu proti „baranom “ bola zahrievacia a miernu streleckú prevahu mali hostia spod Urpína. Spoľahlivo chytajúceho Jara Janusa však v závere podporil svojim jedenástym gólom sezóny kanonier Joona Jääskeläinen, ktorému stačilo na potrestanie prvého faulu hostí iba pätnásť sekúnd. Strelený gól umocnil pohodu na košických hokejkách a potom si už takmer tri tisícky divákov v Steel aréne užívali krásny piatkový hokejový večer.

„V prvej tretine sme to možno trochu podcenili, ale stále sme hrali to, čo sme potrebovali. Skvelý JJ nás podržal a potom sme strelili góly. Mrzí ma len to, že sme mu nedopriali tú nulu. Bohužiaľ sme si tam zle prebrali hráčov. Holenda sa tam natlačil a dobre vystrelil,“ poukázal strelec šiesteho gólu Patrik Rogoň na stratu čístého konca zo samotného záveru zápasu. Banskobystrický obranca Matúš Holenda obral Janusa o druhú nulu sezóny pri avizovanom vylúčení 61 sekúnd pred záverečným klaksónom.

„Škoda nuly, bolo by to krajšie,“ zareagoval Jaro. „Podstatné však je, že tri body sú doma. Počas prvej tretine sme nehrali svoj hokej, ale strelili sme gól a potom sme nabrali správny smer.“

Košičania si schuti zastrieľali a okrem dvojgólového Jääskeläinena sa presadili aj ďalší štyria strelci. Svoj prvý gól sezóny zaznamenal obranca Ladislav Romančík, ktorý sa tak stal už devätnástym členom kádra s presným zásahom.

„Som rád, že to tam padlo. Hráč predo mnou dobre kľakol a tak som to za neho schoval. Brankár to nevidel a dobre mu to tam preletelo,“ popísal Laco svoj prvý gól sezóny, na ktorý si počkal jedenásť zápasov. „Desať zápasov som vynechal kvôli zraneniu, ale som rád, že mi to konečne padlo a teraz sa mi bude dýchať trošku ľahšie.“

Romančík nadviazal na príjemný trend z posledného obdobia a z košických štatistík tak postupne miznú aj posledné nuly.

„Ide to ruka v ruke s narastajúcou pohodou v tíme a na našom domácom ľade navyše hráme ofenzívny hokej. To prináša body a je fajn, že sa postupne presadzujú všetci,“ pochvaľuje si Romančík.

Strelecká efektivita ide ruka v ruke s istotou vyžadujúcou z brankárskeho postu. Či už dostane šancu Dominik Riečický, alebo Jaroslav Janus, náš tím má vzadu stabilitu.

„Rozhoduje o tom Duško Strhársky a robí to dobre. Obaja vstupujeme do zápasov oddýchnutí a vieme podať stopercentné výkony. Je to teda fajn a všetci ťaháme za jeden povraz. Základom je, aby sme pomáhali tímu k víťazstvám. To sa darí a sme teda spokojní,“ vyjadril sa J. Janus na margo pravidelného striedania sa s Dominikom Riečickým.

Zisk desiateho domáceho triumfu v rade je odrazom kvalitnej formy, ktorú podčiarkuje aj fakt, že Košičania vyhrali až trinásť z posledných pätnástich zápasov a v toto smere sú tímom s najlepšou fazónou v extralige.

„Každé víťazstvo dvíha náladu. Veľmi nám pomohol návrat do Steel arény a veľký ľad nám vyhovuje. V úvode sezóny si to potrebovalo sadnúť, ale sila tímu tam bola vždy. Vedeli sme, že to príde a súčasná víťazná vlna to potvrdzuje,“ zamyslel sa Romančík, na ktorého nadviazal Rogoň. „Nálada je dobrá, ale stále ideme na sto percent a chceme vyhrávať v každom zápase.“

Dvadsaťšesťročný útočník vyzdvihol aj pomoc špeciálnych tímov. Zverenci Dana Cemana sú totiž momentálne tímom s najlepšími presilovkami v lige (takmer 24%-ná úspešnosť) i s najlepšími oslabovými hrami (89,16%).

„Na tomto väčšom ihrisku máme viac priestoru, ale je to aj výsledok poctivého tréningu. Vychádza to a sme za to radi,“ podotkol Patrik.

Sériu domácich zápasov ukončíme v nedeľu, keď privítame východoslovenského rivala z Michaloviec.

„Michalovce sú pre nás vždy ťažký súper a zakaždým sú to vyrovnané zápasy. Urobíme však všetko pre víťazstvo. Už sme blízko prvej priečky a bolo by super dostať sa tam pred reprezentačnou prestávkou. Na to sa však nesústredíme, podstatné je sústrediť sa na každý zápas,“ upozornil Ladislav Romančík a brankár Jaroslav Janus v súvislosti s možným útokom na líderskú pozíciu dodal. „Po každom víťaznom zápase sa trošku potešíme, ale vždy musíme myslieť na ďalší. Do decembrovej prestávky máme ešte pár zápasov a neradi by sme sa dostali z pozitívnej vlny. Každý zápas sa však začína za stavu 0-0 a v tejto lige môže vyhrať posledný s prvým. Chce to teda stále stopercentný prístup.“