Dnes nastúpime doma proti bystrickým Baranom

PRIDANÉ: 28.2.2020

Nadstavbová časť pokračuje v rýchlom slede a našich Oceliarov čaká ďalší ťažký domáci zápas. Piatok 28. februára prinesie do Košíc šláger, ktorého buly sa vhodí o 18. hodine!

Majster Slovenska z predchádzajúcich troch sezón vstúpil do nadstavbovej časti z prvého miesta. V prvých dvoch zápasoch nenašli Banskobystričania premožiteľa, keď si doma poradili najprv s Trenčínom 5:1 a o dva neskôr aj s bratislavským Slovanom 4:3 po predĺžení. Aktuálne im tak stále patrí prvé miesto so ziskom 107 bodov, pred druhým Slovanom majú náskok troch bodov.

V tejto sezóne sme s Banskou Bystricou odohrali štyri zápasy v základnej časti, v ktorých sme sa z víťazstva tešili 2-krát. Na začiatku sezóny sme zvíťazili pod Urpínom tesne 3:2, v decembri sme v retro dresoch potešili našich fanúšikov výhrou 4:2. Domáca prehra 2:4 prišla v 17. kole, posledný zápas, ktorý sme odohrali 26. januára zvládol lepšie náš súper, keď sa tešil z výhry 2:1 po samostatných nájazdoch.

Kanadský útočník Jordan Hickmott prežíva opäť vydarenú sezónu pod Urpínom. Pred troma rokmi nazbieral v drese s baranom na hrudi 53 kanadských bodov a ani tentokrát nie je od tejto hranice veľmi vzdialený. Po 50 odohraných zápasoch ich má totiž na svojom konte už 48 za 16 gólov a 32 asistencií. Rovnaký počet kanadských bodov nazbieral jeho krajan a kolega z obrany Jordan Southorn. 29-ročný obranca prekonal súperovho brankára 13-krát a pridal k tomu aj 35 asistencií. 42 kanadských bodov má na svojom konte aj útočník Václav Stupka. Ten ale väčšinu svojich bodov nazbieral ešte v drese Nových Zámkov, odkiaľ zamieril pred koncom prestupového obdobia práve do Banskej Bystrice. Fín Joona Jääskelaäinen podával v základnej časti výborné výkony, tréner Dan Ceman sa spoliehal predovšetkým na jeho strelecké kvality. Kontá súperov zaťažil 21 presnými zásahmi, ku ktorým pridal aj 19 asistencií.

Banskobystričania sa spoliehajú v bráne predovšetkým na Kanaďana Tylera Beskorowanyho. 29-ročný brankár nastúpil v 40 zápasoch, počas ktorých si udržal úspešnosť zásahov na úrovni 93,18 %. Navlas rovnakú úspešnosť má aj jeho brankársky kolega Marcel Melicherčík. Popradský odchovanec, ktorý strávil časť svojej kariéry aj v Košiciach, dostal zatiaľ šancu v 4 stretnutiach.

Zostava HC'05 Banská Bystrica z utorkového zápasu proti HC Slovan Bratislava:
Beskorowany – V. Mihálik, Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Owens, Nemčík, Maier – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Stupka, Mlynarovič, Šoltés – Kriška, Bubela, Bartánus – Fafrák, Gabor, Hričina

Príďte si užiť ďalší zápas košických hokejistov v nadstavbovej časti. Vstupenky si môžete zakúpiť aj prostredníctvom https://www.hckosice.sk/vstupenky. Požeňme spoločne našich hokejistov za víťazstvom.

KOŠICE DO TOHO!

(ypm)