Dnes o body zabojujeme proti Trenčínu

PRIDANÉ: 17.11.2020

Extraligový kolotoč sa nezastaví ani dnes. Do Košíc pricestuje Dukla Trenčín, ktorá bude chcieť prerušiť svoju sériu prehier. Naši Oceliari však chcú ostať na víťaznej vlne. Podarí sa im to? Úvodné buly sa vhodí o 18. hodine a duel môžete sledovať aj na televíznej stanici SPORT 2!

(Ne)hralo sa

Košičanov čakal v nedeľu druhý domáci zápas proti hráčom Liptovskému Mikulášu. Tí nenastúpili kvôli problémom s prevodom licencie už na piatkové stretnutie v Detve a otázny bol aj ich štart v Košiciach. Nakoniec sa hráči rozhodli, že hrať pôjdu, na vlastné náklady, no bez realizačného tímu. A práve to znemožnilo Liptákom nastúpiť v zápase, keďže bolo potrebné, aby poverená osoba podpísala zápis o stretnutí. Po rozcvičke a vykorčuľovaní oboch tímov na ľad, hlavný rozhodca Tomáš Orolín rozpažil a stretnutie ešte pred úvodným buly ukončil. O osude stretnutia sa tak rozhodne v najbližších dňoch.
Zverenci Jana Šťastného odohrali v tomto ročníku 9 zápas, z ktorých dokázali vybojovať 12 bodov. To ich tak radí na 8. priečku spolu s maďarským DVTK. Český útočník Pavel Klhůfek zažíva výborný vstup do nového ročníka. Líder košického bodovania rozvlnil súperovu sieť už 7 gólmi, ku ktorým pridal 2 asistencie. David Růžicka, jeho krajan a defenzívna opora Oceliarov, má na svojom konte 3 góly a 5 asistencií. Dvojica Marek Baránek a Martin Pospíšil si doteraz pripísala po 7 kanadských bodov. Výkony Jakuba Sedláčka v úvode ročníka postupne gradovali a v piatok proti Zvolenu nebol ďaleko od čistého konta. Jeho úspešnosť je na úrovni 91,13 %. Košickým hokejistom sa však ani naďalej nedarí odlepiť z dna tabuľky vo využívaní presilových hier. Ich úspešnosť je stále iba 7,69 %.

Ďalšia stávka na fínskych legionárov

Keďže Vojaci spod Hradu Matúša Čáka pricestujú v tejto sezóne prvýkrat do Košíc, poďme sa trocha bližšie pozrieť na zloženie ich kádra. Po skončení minulej sezóny opustila mužstvo hneď trojica najproduktívnejších hráčov. Český útočník Josef Mikyska si to namieril do Vítkovíc, Kanaďan Brandon Alderson sa dohodol na zmluve s Mladou Boleslavou a obranca Graeme McCormack sa nakoniec upísal michalovským Líškam.

Súčasný káder aj napriek tomu z väčšej časti tvorí kostra hráčov z minulej sezóny. V bránkovisku sa môžu Trenčania už štvrtý rok spoliehať na služby Michala Valenta. Martinský odchovanec však v úvode ročníka doplatil na slabšiu formu a aj preto je jeho úspešnosť zákrokov iba na úrovni 88,1 %. Chrbát mu tentokrát kryje Matej Kristín, ktorý sa do Trenčína vrátil po siedmych rokoch. Počas letnej prestávky získali do obrany dvojicu severských hokejistov, keď sa z Dukly Michalovce presunul fínsky zadák Konsta Mesikämmen a po pôsobení na britských ostrovoch prišiel do Trenčína Švéd Carl Ackered. V ofenzívne nezaznamenali Vojaci veľké zmeny, avšak predsa len nájdeme zopár presunov. Na krátkodobej zmluve sa dohodol odchovanec Marko Daňko, ktorý si však v zápase s Popradom privodil zranenie, a to mu momentálne nedovoľuje nastúpiť do ďalších zápasov. Po nevydarenej letnej skúške v Nových Zámkoch sa do Trenčína presunul aj ďalší fínsky legionár - útočník Janne Väyrynen. 28-ročný krídelník patril v minulej sezóne v drese KeuPy k najproduktívnejším hráčom fínskej Mestis. Z rovnakého pôsobiska prišiel aj posledný fínsky legionár Janne Kettunen. Rodák z Lappeenranty mal v 45 zápasoch bilanciu 23 gólov a 26 asistencií.

Reakciou na súčasné výkony je angažovanie dvojice hráčov. Na týždňovú skúšku prišiel americký brankár Landon Trutt a z Liptovského Mikuláša sa do materského klubu presunul produktívny útočník Oliver Okuliar.

Nevydarený štart sezóny

Veľmi výrazne sa na výkonoch Vojakov podpísal odchod dôležitých hráčov z minulej sezóny. V 8 zápasoch nazbierali zverenci Jána Pardavého iba 6 bodov, a to ich radí až na predposlednú 11. priečku. Naposledy sa predstavili na ľade Detvy, odkiaľ odišli s prehrou 1:4. Za hostí sa presadil iba Švéd Ackered.
Pozitívnou časťou sú však výkony útočníka Mareka Hecla. 22-ročný útočník má na svojom konte 9 kanadských bodov, keď so 6 gólmi je zároveň najlepším strelcom mužstva. Nasleduje ho obranca Carl Ackered so šiestimi bodmi (2+4) a 5 bodov získal center Lukáš Paukovček (0+5). Práve druhý menovaný patrí aj v tejto sezóne k najlepším hráčom na vhadzovania, keď jeho doterajšia úspešnosť je 67,80 % (vyhral 40 z 59).

Vzájomné zápasy Košíc a HK Dukla Trenčín
Sezóna 2019/2020: 3:2, 4:3 sn, 2:1 sn, 3:2, 0:3
* - hrubým sú označené zápasy hrané doma

Zostava HC Košice zo zápasu proti HKM Zvolen:
HC Košice:
Sedláček - Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák - Chovan, Pospíšil, Jenyš - Milý, Mráz, Klhůfek - Belluš, Havrilla, Jokeľ - Krasničan, Frič, Nagy

Zostava HK Dukla Trenčín zo zápasu proti HC 07 Detva:
HK Dukla Trenčín
: M. Valent – Rajnoha, Starosta, Bokroš, Ackered, Mesikämmen, E. Švec, Stacha – Kukučka, Kettunen, Bezúch – Chromiak, Valach, Hecl – Väyrynen, J. Švec, Sojčík – Hlinka, Ferényi, Krajč – Ďurina

KOŠICE DO TOHO! #mysmehckosice