Dnes v Steel Aréne proti Michalovciam

PRIDANÉ: 10.12.2021

V rámci 25. kola Tipos extraligy privítame na domácom ľade tím HK Dukla Ingema Michalovce. Berúc do úvahy zápasy Slovenského pohára, pôjde o 15. derby v najvyššej súťaži. Aktuálna bilancia vzájomých stretnutí je vyrovnaná, keď obe mužstvá majú na konte po sedem víťazstiev.

V tejto sezóne ale zatiaľ ťaháme za kratší koniec. Vrámci JOJ Slovenského pohára  sme zdolali líšky 5:2. Oba zápasy najvyššej súťaže však zvládli lepšie Michalovce, keď nás najprv porazili na svojom ľade 1:2, a potom dokázali vyhrať aj v Steel Aréne 1:2pp.

Najvýchodnejší klub na extraligovej mape  sa naposledy  tešil z víťazstva ešte 26. novembra, keď v domácom prostredí porazil Banskú Bystricu 3:1, a rovnako ako naši oceliari, ťahá  negatívnu sériu troch prehratých zápasov v rade. Najproduktívnejším hráčom tímu je útočník Tony Cameranesi, ktorý si v 23 zápasoch pripísal na svoje konto 7 gólov a 16 asistencií. V polke novembra z Bratislava Capitals posilnili tím Dávid Buc a  košický odchovanec Roman Faith, ktorý si otvoril svoj gólový účet v michalovskom drese v poslednom zápase proti Trenčínu. Druhý najproduktívnejší hráč a zároveň najproduktívnejší obranca tímu je Košičanom dobre známy slovinský obranca Žiga Pavlin. V 17 odohratých zápasoch si pripísal 3 góly a 14 asistencií. Najlepším strelcom mužstva je s ôsmimi gólmi Roman Žitný, ktorý do tímu prišiel pred sezónou z Nitry.

V minulej sezóne pôsobilo v Košiciach niekoľko hráčov, ktorí aktuálne figurujú na michalovskej súpiske, ide už o spomínaného obrancu Žiga Pavlin, ďalšieho beka Dávida Mudráka a útočníka Bruna Mráza. V predošlých sezónach si košický dres obliekali aj ďalší hráči z aktuálnej súpisky: Stanislav Škorvánek, Roman Žitný, Peter Galamboš, Jakub Suja, Miroslav Macejko, Dávid BucRoman Faith. V michalovskom drese naopak minulú sezónu pôsobili útočník Marek Bartánus a obranca Eduard Šedivý.

Ani košický tím nie je vo forme. Z posledných 3 zápasov sa nám podarilo skórovať iba dvakrát, čo znamenalo 3 prehry. Pozitívnymi momentmi posledných zápasov bolo to, že sa dokázal presadiť Luc Snuggerud a v zápase proti Zvolenu aj Pavel Klhůfek čím sa s 13 gólmi udržal na vedúcej pozícii ligovej tabuľky strelcov. V posledných piatich zápasoch sme z 20 oslabových hier, dostali iba jeden gól, čo môže byť tiež dobrý odrazový faktor do ďalších stretnutí.

Zápas proti Michalovciam si môžete vychutnať o 17:30 na televíznych obrazovkách slovenskej televízie RTV: ako aj na Tipsport TV.

Košice do toho!

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Slovanu:

Košarišťan (Jurčák) – Snuggerud, Deyl, Cibák, Tansey, Šedivý, Saucerman, Jacko – Bartánus, McPherson, Pereskokov – Parshin, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Slovák, Mrázik – Jokeľ, Havrila, Milý

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce z posledného zápasu proti Trenčínu:

Williams - Bokroš, Macejko, Mudrák, Gajdoš, Pavlin, Mihálik, Bača - Regenda, Cameranesi, Faith - Keränen, Suja, Galamboš - Žitný, Erkinjuntti, Mráz - Mašlonka, Buc, Kukuča