Do Košíc prichádza Martin Nemčík, sezóna sa končí pre Radka Deyla

PRIDANÉ: 10.12.2020

Vedenie klubu muselo reagovať na nečakanú zdravotnú komplikáciu obrancu Radka Deyla, ktorý musí podstúpiť plastiku krížneho kolenného väzu a s najväčšou pravdepodobnosťou už v tejto sezóne za Oceliarov nenastúpi. Radek nastupoval do zápasov za pomoci liekov na tlmenie bolesti, po konzultácii s tímovým lekárom Tomášom Ševčíkom však padlo rozhodnutie, že je lepšie podrobiť sa operácii čím skôr, aby nedošlo k ohrozeniu hráčovho zdravia, ktoré by mohlo znamenať koniec kariéry. Doba liečby potrvá 5-6 mesiacov. Vedenie klubu začalo okamžite hľadať náhradu a dohodlo sa na spolupráci do konca sezóny s Martinom Nemčíkom.

Jan Šťastný, športový riaditeľ a hlavný tréner A-tímu HC Košice: „Vzhľadom na situáciu, ktorá nastala ohľadom zdravotného stavu Radka Deyla a odchodu Dávida Mudráka späť do zámoria nám ostalo len 7 obrancov. Som rád, že sa nám podarilo narýchlo dohodnúť na angažovaní Martina Nemčíka. Je to veľmi poctivý, pracovitý a kvalitný defenzívny obranca, ktorý má výborné fyzické parametre, hraje dôrazne a vieme, že je v osobných súbojoch pre súpera veľmi nepríjemný. Som presvedčený, že spoločne s Martinom Bellušom „ustrážia“ našich rozdielových i mladých hráčov a v prípade potreby zabezpečia na ľade patričný poriadok.“

Martin Nemčík

Martin odohral v slovenskej extralige 163 zápasov, kde si obliekal dresy Dukly Trenčín a Banskej Bystrice. Svoju najúspešnejšiu sezónu zažil práve v  Banskej Bystrici, keď  v roku 2019 získal majstrovský titul. Za 2 sezóny v  drese Baranov odohral 81 stretnutí, v ktorých si pripísal 13 bodov za 3 góly a 10 asistencií. Taktiež má skúsenosti aj s EBEL ligou, v ktorej hrával za Znojmo a 3 roky pôsobil v zámorskej ECHL. Typologicky ide o hráča, ktorý má rád tvrdú hru do tela a pri každej príležitosti si zastane svojho spoluhráča. Štatistiky EliteProspects >>