Do Košíc sa vracia Adam Lapšanský

PRIDANÉ: 20.1.2021

Po takmer 5 sezónach si oblečie košický dres skúsený útočník, ktorý v sezóne 2014-2015 vyhral s Oceliarmi titul, keď v 70 zápasoch strelil 27 gólov a zaznamenal 11 asistencií. Adam medzičasom pôsobil v Poprade, Ravensburgu, Karlových Varoch, Trenčíne a naposledy v Bratislava Capitals.

Jan Šťastný, športový riaditeľ a hlavný tréner HC Košice: „Naskytla sa nám príležitosť získať Adama Lapšanského, ktorý má zázemie v Košiciach. Adam je šikovný hráč so vzťahom ku košickému klubu, s ktorým získal aj majstrovský titul. Ide o produktívneho útočníka s dobrým korčuľovaním, ktorý vie skórovať. Naša hra je postavená na pohybe a Adam je typ hráča, ktorý nám zapadá do filozofie tímu.“

Adam Lapšanský by sa mohol objaviť v zostave Oceliarov už v piatkovom šlágri proti bratislavskému Slovanu spolu s ďalšou akvizíciou Émilom Poirierom.