Doplňujúce stanovisko HC Košice k článku v denníku Korzár

PRIDANÉ: 5.6.2020

HC Košice vydal doplňujúce stanovisko k článku „Košičania by prijali, aby mohli halu zaplniť aspoň z polovice“, ktorý bol publikovaný v denníku Korzár dňa 5. júna 2020.

Športový riaditeľ klubu a šéftréner mládeže Jan Šťastný v dobe prípravy a uzávierky článku nedisponoval všetkými informáciami o aktivitách košického primátora Jaroslava Polačeka.

Július Lang, prezident klubu: „V klube všetci prežívame mimoriadne náročné obdobie. V oklieštenej organizácii sa informácie o rýchlo sa meniacej situácii nie vždy šíria optimálne. Pán Šťastný v dobe prípravy článku nemal k dispozícii informácie týkajúce sa aktivít pána primátora. S pánom Polačekom som najmä v posledných dňoch v častom kontakte a úprimne si cením jeho snahu a angažovanosť. Tak ako všetci, aj druhé najväčšie mesto Slovenska čelí bezprecedentnej situácii. So žiadosťou o pomoc sa na magistrát obracajú stovky firiem, inštitúcií a organizácií, ktorým je veľmi náročné promptne vyhovieť. Situáciu komplikuje nielen krízová situácia, ale aj legislatívne postupy a zákony, ktoré predlžujú čas implementácie akýchkoľvek úkonov či riešení. Pán Polaček za nás bojuje na viacerých frontoch, aj keď výstupy týchto aktivít budú viditeľné až po určite dobe. Ešte raz primátorovi ďakujem a verím, že sa nám spoločne podarí nájsť východisko z neľahkej situácii. Zároveň by som chcel vyzvať celú hokejovú komunitu k súdržnosti a konštruktívnemu hľadaniu riešení. Vinníkom celej, krízovej, ekonomickej situácie v hokeji je vírus COVID 19, ktorý ochromil naše životy. Situáciu však zvládneme, keď budeme držať pokope.“