Dorast si po prestávke uchmatol len jeden bod

PRIDANÉ: 20.11.2018

Našu mládež potrápil v posledných dvoch kolách na domácom ľade MŠK Púchov. Napriek tomu že Košičania vybehli na ľad suverénne, súperovi podľahli. V sobotňajšom kole Kaufland Extraligy dorastu 1:2 po samostatných nájazdoch.

„Vedeli sme, že púchovské mužstvo je veľmi húževnaté a ide si za svojím cieľom. Čakali sme ťažký zápas, a to sa aj potvrdilo. Súper bol dnes veľmi dobrý. S jedným gólom sa proti takému súperovi nedá vyhrať,“ hovorí asistent trénera Vladimír Svitek.

Nasadenie, dravosť, ale aj rýchle tempo – to všetko naši mladíci nevedeli zužitkovať tak, ako by chceli. Na streľbu ani na zakončenie nemali chlapci proti silnému súperovi žiaden priestor.  „Je to škoda, pretože chcenie bolo u nás viditeľné. V predĺžení sme to ešte mohli uhrať a dať gól, keď išiel Vaculik sám na bránku, ale ušiel mu puk. Dnes šťastnejší vyhral,“ dopĺňa Vladimír Svitek.

„Dnes sme hrali po 12-dňovej pauze, v ktorej sme dosť trénovali aj sa kondične pripravovali, ale dnes to bola veľmi čudná hra. Mali sme nejaké šance, no Púchov veľmi dobre bránil. Škoda toho, lebo sme sa len trápili,“ reaguje na priebeh zápasu obranca Tomáš Veteška, s ktorým súhlasí aj autor jediného gólu Antonín Bartoš: „Samozrejme, bolo tam viacero šancí, z ktorých mohli padnúť góly a mohlo byť rozhodnuté už v druhej tretine. Prestávka nám pomohla, bola dostatočne dlhá na to, aby sme si stihli nacvičiť veci, ktoré sme chceli dnes predviesť. Bohužiaľ, nevyšlo nám to.“

Ani po splnení všetkých trénerských pokynov sa streleckú smolu nepodarilo prelomiť, a tak sa chlapci bezprostredne po sobotňajšom zápase hecovali na ten nedeľňajší. Jednoznačne sa zhodli, že tentoraz bude strelecké šťastie stáť pri nich. „Musíme sa snažiť ešte viac ako dnes, a v tých koncovkách byť dôraznejší, potom to tam určite padne,“ povedal Antonín Bartoš. Šťastie sa však od našich chlapcov odvrátilo v nedeľu ešte viac, keď prehrali v riadnom hracom čase 0:3.

Zostava HC Košice (21. kolo): Eliaš – Jacko, Lorinc, Veteška, Bartoš, Jobbágy, Kmec, Zubek, Novota, A. - Sárossy, Tvrdoň, Barger - Beluško, Soľár, Kaža - Nagy, Šándor, Vaculik - Demek

Zostava HC Košice (22. kolo): Eliaš – Jobbágy, Kmec, Veteška, Bartoš, Jacko, Zubek, Lorinc, Novota, A. - Vaculik, Soľár, Nagy - Tvrdoň, Barger, Sárossy - Šándor, Demek, Kaža -Beluško

Tento víkend nastúpi naša mládež proti Dukle Trenčín. Veríme, že tentoraz prídu domov ako víťazi!

HC KE Media Team (hal)