Dorastenci do play-off z prvého miesta. Duely kadetov sa neodohrali

PRIDANÉ: 24.2.2020

Uplynulý víkend sa v Steel aréne odohrali posledné dva zápasy základnej časti dorastencov. Naši hokejisti si svoje sily zmerali v súboji s rovesníkmi z MMHK Nitra.

Sobotný zápas sa začal úspešne pre domácich, keď gól strelil Peter Repčík. Hneď dve minúty potom vyrovnali hokejisti z Nitry. Vyrovnaný zápas pokračoval aj v druhej tretine. Na jej začiatku sa podarilo vsietiť Pavlovi Zůbekovi, za asistencie bratov Tvrdoňovcov. V osemnástej minúte však hostia vyrovnali, no našich to nijako neovplyvnilo. V presilovej hre dokázal za nitrianskeho brankára poslať puk Marko Ragan. Na gól mu prihrali Michal Kapičák a Peter Repčík. Tretia tretina duelu sa začala šarvátkou, po ktorej nasledovali viaceré vylúčenia na oboch stranách. Súperi nám následne strelili tri góly. Zápas tak skončil výsledkom 3:5 pre dorastencov spod Zobora.

Posledný zápas v základnej časti dorasteneckých súbojov sa tak ako predošlý vyvíjal vcelku vyrovnane. Naši dorastenci sa presadili až v tretej minúte druhej tretiny. Nitrania v nej ukázali svoju nedisciplinovanosť, keď boli vylúčení za viacero faulov. Ani tento duel sa nezaobišiel bez pästného súboja, za ktorý si hráči na oboch stranách museli odpykať niekoľko minút na trestnej lavici. Hneď v 35. sekunde tretej tretiny padol vyrovnávajúci gól v oslabení. Košickým dorastencom sa podarilo stav zvýšiť o pár minút neskôr gólom Mateja Jacka. V 45. minúte svietil na tabuli výsledok 2:1, no po šarvátkach a odmietnutí začať hru zo strany súpera, vyhrali naši chlapci kontumačne 5:0.

Hráči dorastu si svoju základnú časť odkrútili a do play-off postupujú naši z prvého miesta so 114 bodmi. Proti Banskej Bystrici nastúpia už tento víkend. Zápasy kadetov sa tentoraz neodohrali, no cez týždeň naši mladíci pocestujú do Nitry a do Trenčína.