Dorastenci vyškolili Zvolen

PRIDANÉ: 8.1.2019

Naši mladíci rozbehli nový rok ako sa patrí. Po uplynulom víkende odchádzali z ľadu s vysokým skóre 20:1, no čo je ešte dôležitejšie, na konto si pripísali 6 bodov. V sobotu naši chlapci nedali tým zvolenským ani najmenšiu šancu. Po prvej tretine svietilo na tabuli skóre 3:0 a po skončení zápasu to bolo na našej strane o päť gólov viac. Brankár Jakub Balogáč si tak v tomto kole udržal čisté konto. Nasledujúci deň možno ani sami hokejisti netušili, aká senzácia sa mi podarí! Po výhre 12:1 boli spokojní nielen hráči, ale aj ich tréneri.

„Sme radi, že sme po dlhšej vianočnej prestávke boli úspešní. Posledné zápasy v starom roku nám v Bratislave nevyšli podľa predstáv, preto sme dnes chceli bodovať naplno. To gólové konto len dokazuje kvalitu tímu,“ rozhovoril sa hlavný tréner Tomáš Kochan.

Zvolen pricestoval do Košíc s 9 bodmi, ktoré ho stále držia na poslednej priečke v tabuľke Kaufland Extraligy dorastu. Naša mládež však dobre vedela, že ani takéhoto súpera netreba podceniť. „Chalanov sme dopredu pred týmto dvojkolom upozorňovali, že to bude nepríjemné, pretože Zvolen je síce na spodku tabuľky, ale v každom zápase chce získať nejaký bod, aby to potom v baráži nemali ťažké. Určite sme nečakali, že to pôjde takto jednoducho. Sme však veľmi radi, že chalani k tomu pristúpili zodpovedne, koncentrovane a súpera nešetrili,“ pokračoval hlavný tréner mladíkov.

„K dnešnému a včerajšieho zápasu sme pristupovali ako ku každému inému. Určite sme Zvolenčanov nechceli podceniť alebo ich nejako zhodiť. Skóre je len odrazom nášho trénovania, chcenia a toho, že držíme ako jedna partia. Popadalo to tam aj mne aj ostatným chalanom, ktorí mali tiež po tri, štyri body, takže si myslím, že to bolo veľmi slušné z našej strany,“ hovorí štvorgólový strelec Samuel Sárossy.

„Aj tieto dva zápasy sme išli do toho s nasadením, tak ako vždy. Keď sme však videli, že je súper slabší, snažili sme sa kombinovať hru a nacvičiť si aj nejaké taktické veci. Dnes sme si to stihli aj užiť a baviť sa tým hokejom. Samozrejme, všetci sme radi, že sme doma vyhrali,“ súhlasí so spoluhráčom obranca Tomáš Veteška.

Mladíci však jeden zápas odohrali v Steel aréne, druhý už na menšom ľade v Tréningovej hale. Stihli sa v novom prostredí adaptovať? „Neprekážalo nám to, že sme hrali druhý zápas na malom ľade. Možno by som povedal, že nám to aj pomohlo, pretože včera v „Steelke“ sme nedali niekoľko gólov z pekných šancí a dnes sa nám to tam poodrážalo, keďže bolo menšie klzisko,“ hovorí mladý kapitán tímu Roman Faith, na ktorého nadviazal Tomáš Veteška: „Bolo treba si rýchlo zvyknúť, bol to rýchlejší hokej, všetko bolo menšie, bližšie. Oni to hrali na nás osobnými súbojmi, museli sme rýchlejšie riešiť situácie, ale od tej druhej tretiny sme to zvládali.“

„Prvá tretina vyzerala asi tak, že oni to chceli vyhrať fyzickými útokmi. My na tú fyzickú hru nevieme niekedy odpovedať, lebo predsa boli aj vzrastovo mohutnejší. Počas tých prvých minút im to blokovanie vychádzalo, ale to sa nedá udržať celú hru. Asi im došli sily, my sme sa mohli nakopnúť, hrať si svoju technickú hru a zvíťaziť pekným výsledkom,“ doplnil Samuel Sárossy.

Zostava HC Košice (31. kolo): Balogáč (Vadász) – Jobbágy, Veteška, Jacko, Zůbek, Kmec, Ragan, Lorinc – Vaculik, Faith, Tvrdoň – Sárossy, Barger, Nagy – Kaža, Beluško, Demek – Jurčo, Šándor

Zostava HC Košice (32. kolo): Balogáč (Vadász) – Beluško, Veteška, Lorinc, Zůbek, Kmec, Ragan – Vaculik, Faith, Tvrdoň – Sárossy, Barger, Nagy – Kaža, Demek, Šándor – Jurčo

HC KE Media Team (hal)