Druhýkrát v sezóne dnes budeme hostiť ambiciózne mužstvo zo Zvolena

PRIDANÉ: 8.1.2021

Po náročnom stredajšom zápase s Popradom nás dnes čaká ďalšie ťažké stretnutie proti ambicióznemu tímu zo Zvolena. Boj o dôležité body sa odohrá o 18:00 v Steel aréne. KOŠICE DO TOHO!

HC Košice v tejto sezóne odohrali proti nášmu dnešnému súperovi dva zápasy. V prvom kole tohto ročníka Tipos extraligy ich hostil práve HKM Zvolen, ktorý vyhral 5:3. V odvete o mesiac neskôr uspelo zase mužstvo Oceliarov a zápas sa skončil výsledkom 4:1.

Pozícia v tabuľke

HKM Zvolen sa v tabuľke nachádza na piatej pozícii a na konte má 50 bodov. Na Nitru stráca len jeden bod. HC Košice aktuálne majú 43 bodov a patrí im šiesta priečka. O jedno políčko nižšie sa nachádzajú Michalovce, ktoré majú taktiež o jeden bod menej.

Najlepší hráči

Najlepším hráčom Košíc je náš kapitán, Michal Chovan, ktorý v 25 zápasoch získal 28 bodov. Najlepším strelcom nášho tímu nie je nik iný, ako Pavel Klhůfek, ktorý v 26 dueloch strelil 15 gólov. Nesmieme však zabudnúť ani na nášho brankára, Dominika Riečického, ktorý bol kľúčovou postavou v stredajšom stretnutí s Popradom, z ktorého si odniesol čisté konto, a dokonca aj asistenciu. V štatistikách má tiež vyše 94-percentnú úspešnosť, zatiaľ čo najlepší gólman Zvolena Lennie Arne Robin Rahm ju má na úrovni 91,33 %.

Najlepším strelcom, a zároveň aj hráčom Zvolena je Radovan Bondra, ktorý má v štatistikách zapísaných 27 bodov za 12 gólov a 15 asistencií. Tieto body si nazbieral počas 25 zápasov. Druhý najlepší hráč tohto mužstva je kanadský útočník, Allan McPherson. V osemnástich zápasoch získal až 24 bodov. Strelil 9 gólov a na ďalších 15 asistoval. Tento hráč sa však kvôli zraneniu v dnešnom stretnutí nepredstaví. S druhou priečkou v tímových štatistikách sa však delí s Jurajom Mikúšom, ktorý má za sebou už bohatú hráčsku kariéru a mohli sme ho vidieť dokonca aj na Majstrovstvách sveta v hokeji. Produktívny center si v 25 zápasoch nazbieral 24 bodov za 7 gólov a 17 asistencií.

Posledné zápasy

Ako už bolo spomínané, naším posledným súperom bol HK Poprad. Naši hokejisti tento náročný a vyčerpávajúci boj napokon zvládli. HC Košice prvý zápas v novom roku vyhrali aj ako hostia v Miškovci

HKM Zvolen má takisto za sebou dva ťažko vybojované výhry. Obidvoch súperov zdolali 3:1. Do tretice si však budú chcieť predĺžiť víťaznú šnúru a odísť aj zo Steel arény s troma bodmi.

Dúfame, že Oceliari dnešným zápasom potvrdia svoju pozíciu v tabuľke a zopakujú si tak radosť z víťazstva proti Zvolenu. Najprv sa však môžeme tešiť na zaujímavý zápas medzi dvoma rovnocennými súpermi.

Vzájomné zápasy HC Košice a HKM Zvolen v sezóne 2019/2020:

4:2, 0:1, 4:1, 3:2, 2:5, 4:1

* hrubým sú označené zápasy hrané doma

Zostavy z posledných zápasov:

HC Košice: Riečický (Sedláček) — Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák — Réway, Pospíšil, Klhůfek — Jenyš, Mráz, Demek — Belluš, Vrábeľ, Jokeľ — Milý, Havrila, Nagy — Vaculík

HKM Zvolen: Trenčan – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Puliš, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Kelemen, M. Halama, Stupka – Marcinek, Tibenský, Chlepčok

Media team/Simona Krauszová