Dvojzápas proti Humennému - začíname na Zemplíne

PRIDANÉ: 27.12.2023

Na záver kalendárneho roku nás čakajú dve stretnutia proti aktuálne poslednému tímu Tipos extraligy – HC 19 Humenné. Prvýkrat sa predstavíme vo štvrtok  28.12. o 17:30 na ľade Humenného, druhé stretnutie v Steel Aréne odohráme v sobotu 30.12. o 17:00.

Humenné z posledných piatich stretnutí dva vyhralo, keď pred reprezentačnou prestávkou porazilo Zvolen 3:0 a pred Vianocami si poradilo so Spišskou Novou Vsou 6:3. Naposledy sa levy predstavili počas štefanského kola v Michalovciach, kde prehrali 0:4.

Najproduktívnejším hráčom mužtsva je fínsky útočník Hannu Kuru. V 26 stretnutiach získal 23 bodov za 10 gólov a 13 asistencií. Druhý v produktivite a zároveň najúroduktívnejšim Slovákom je Lukáš Handlovský. Na svojom konte má 4 góly a 16 asistencií čo je najviac z mužstva. Trojicu najproduktívnejších hráčov tímu uzatvára najlepši strelec tímu Jakub Linet, keď súperovho brankára prekonal jedenásťkrát.

Jednotkou v bráne je Stanislav Galimov, ktorého percentuálna úspešnosť zákrokov je 87,99 %. Chrbát mu kryje Patrik Kozel. Jeho percentuálna úspešnosť je len o niečo menšia, keď dosahuje 86,81 %.

V poslednom vzájomnom stretnutí sa presadili za Humenné bývalí hráči Košíc. Dva góly strelil Jakub Linet, po jednom si pripísali Vadim Pereskokov a Dávid Šoltés.

Posledné stretnutie:

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 19 Humenné 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Góly a asistencie:
 2. Heard (Puliš), 51. Santos (Suja, Acolatse), 58. Suja (Daugavinš), 58. Cibák (Suja)

Zostava z posledného stretnutia:

HC 19 Humenné:  Galimov (Kozel) - Novický, Glazkov, Sergijenko, Meliško, Djakov, Novota, Jacko - Šoltés, Kuru, Lapšanský - Handlovský, Linet, Horvát - Vaško, Krajňák, Borov - Ragan, Lačný, Thomka

Postavenie v tabuľke: 12. miesto

Vzájomné zápasy Tipos Extraliga 2023/2024

HC Košice - HC 19 Humenné 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Berger (Lamper, Jääskeläinen), 10. Lunter (Krivošík), 13. Fejes (Šimun, Zech), 56. Lamper (Berger) - 28. Handlovský (Djakov, Kriška)

HC 19 Humenné - HC Košice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 55. Novický (Kriška, Linet) - 8. Bačo, 38. Pollock (Jääskeläinen), 60. Pollock (Fejes, Lamper)

HC 19 Humenné – HC Košice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 17. Linet (Kuru, Diakov), 20. Pereskokov (Kuru, Glazkov), 25. Šoltés (Borov), 39. Linet (Pereskokov, Kuru) - 47. Berger (Lamper, Havrila)

Našim oceliarom sa nepodarilo vyhrať ani na Spiši, aj keď sme mali k tomu naozaj blízko. Domácim sme podľahli po samostaných nájazdoch. V poslednom stretnutí sa gólovo presadili Brett Pollock, svojim premierovým gólom v sezóne Oliver Jokeľ a Charles Berger.

Svoju premiéru v košickom drese A-mužstva  zažil Jakub Jadrný. V zápase sa bodovo nepresadil.

Posledné stretnutie:

HK Spišská Nová Ves - HC Košice 4:3 sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly a asistencie:
27. Bortňák (Merežko, Björkung), 52. Bakoš (Kerbashian), 54. Archambault (Kerbashian, Bakoš), roz. nájazd Bakoš - 9. Pollock (Breton, Jääskeläinen), 29. Jokeľ (Chovan, Ferenc), 56. Berger (Breton, Fejes)

Zostava z posledného stretnutia:

HC Košice: Janus (Riečický) - Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Mihalik, Deyl, A. Bartoš - Lunter, Berger, Fejes - Jääskeläinen, Chovan, Pollock - Bačo, Šimun, Rogoň - Jadrný, Havrila, Jokeľ

Postavenie v tabuľke: 3. miesto

Košice do toho!