Eduard Šedivý: Základom úspechu je podržať tím!

PRIDANÉ: 5.11.2018

Po sérii prehier naši hokejisti znova dokázali, že chuť strieľať góly ešte nestratili. Vo včerajšom zápase proti HK Nitra sa predviedli šiestimi gólmi a súperovi dovolili skórovať iba raz. O prvé štyri presné zásahy sa na postarali Ladislav Nagy a Petr Kafka. Aj keď sme mali viac oslabení ako presilových hier, Petrovi sa podarilo využiť dve presilovky a Laca Nagya nezastavilo ani oslabenie. Po štvorgólovom náskoku si však Oceliari ešte len napravili apetít. V posledných dvadsiatich minútach sa na konto domácich pripočítal gól z hokejky Tomáša Netíka a konečné skóre uzavrel útočník Jakub Suja. Dve asistencie si pripísal aj zadák Eduard Šedivý, s ktorým sme sa po zápase pozhovárali.

Edo, gratulujeme! Dnes ste sa ako tím znova postavili na nohy. Ako to vnímate vy? 
„V prvom rade je dôležité neporovnávať to s posledným zápasom. Povedali sme si, že pôjdeme ďalej a budeme hrať naplno. Dnes nám vyšlo to, čo sme si predsavzali a prinieslo to pozitívne výsledky. Hrali sme to, čo sme chceli a myslím si, že to je aj vidno na samotnom skóre.”

Akým súperom bola pre vás Nitra? 
„Nitra je vždy dôstojný súper. Dovolím si ale povedať, že dnes sme ich pri hre 5 na 5 nepúšťali do vyložených šancí. Stále tam ale bolo veľa vylúčení. Dokázali nás zatlačiť v našom obrannom pásme, no nám sa to dnes podarilo excelentne ubrániť.”

Nemyslíte si, že viacerými oslabeniami ste tak trochu pokúšali šťastie? 
„My sme si aj hovorili po prvej tretine, že musíme hrať trochu obozretnejšie. Každú tretinu toľko vylúčení si skrátka nemôžeme dovoliť. Dnes sme to šťastie naozaj trochu pokúšali, avšak viac bolo naklonené nám. Uvedomujeme si ale, že vždy sa na to nemôžeme spoliehať. ”

Dve asistencie na jedného obrancu je slušná bilancia. Z akého pohľadu hodnotíte svoj dnešný výkon?
„Môžem ho nazvať úspešný. Hlavne som sa snažil brániť naše pásmo a ako obrancovia sme pomáhali udržať puk v tom útočnom. To je pre našu celú obranu najdôležitejšie. Každý gól či asistencia poteší, ale to sú len plusové body. Základom je podržať tím zozadu.”

Ako by ste zhodnotili svoje doterajšie pôsobenie v HC Košice? 
„Takéto niečo je ťažké hodnotiť. Každý rok je pre mňa iný. Hra sa tu ale nemení. Slovenská extraliga má svoju špecifickú hru, tak ako každá iná súťaž. Som tu už štyri roky a môžem povedať, že si to tu stále drží svoju úroveň.”

Čo je základným atribútom pre úspešného obrancu? 
„Myslím si, že hrať jednoduchú hru. Niekedy sa obranca snaží niečo vymyslieť, ale je to celkom risk. Priestor na kombinovanie majú skôr útočníci. Za nimi ešte stoji obrana a brankár, ale my sa takto hrať s pukom nemôžeme. Ak to mám zhrnúť, dôležité je hrať jednoducho a vedieť využiť situácie.”

Je náročné sa rozhodnúť komu nahráte na gól? 
„Náročné ani nie. Ak sú vpredu dvaja voľní hráči je určite potrebné vedieť, komu tá strela viac sadne. Hokej je ale rýchla hra a preto nie vždy má hráč čas na rozhodovanie. Všetko vyplynie z danej situácie.

Ďalší zápas hráte doma proti Žiline. Viete už, čo od súpera môžete čakať? 
„Tentokrát budeme hrať doma, takže to budú mať ťažké. Sme dobrý tím a máme silný káder. Ak hráme tak, ako chceme a nedovolíme súperovi hrať podľa jeho pravidiel, je veľmi náročné nás poraziť. Ja dúfam, že takýmto tempom ako dnes sa budeme držať až do konca sezóny.”

V najbližších dňoch čaká našich Oceliarov dlhšia pauza. Sezóna je však v plnom prúde, a tak nie je čas na poľavenie z tempa. Najbližší zápas nás čaká 13.novembra, a to na domácom ľade. Preto neváhajte a príďte aj vy podporiť našich chlapcov a spolu im opäť vytvorme fantastickú atmosféru!

HC KE Media Team (žov)