Filip Krivošík: Na Košice budem spomínať iba v dobrom

PRIDANÉ: 29.11.2023

Zápas 22. kola Tipos extraligy medzi Košicami a Trenčínom bol venovaný študentom a tí si ho v Steel aréne sprvoti parádne užívali. Obhajca majstrovského titulu si do 35. minúty vypracoval trojgólový náskok, no sekundu pred koncom druhej tretiny inkasoval gól z hokejky Baláža a súper spod Čákovho hradu tak zacítil šancu.

Trenčania predviedli brilantnú efektivitu v presilových hrách a v 52. minúte vyrovnali. Košičania sa pokúsili naštartovať zadrhnutý stroj a zvýšená aktivita priniesla gól Olssona 28 sekúnd pred koncom tretiny. Tribúny začali oslavovať, no sedem sekúnd pred klaksónom zmĺkli po góle Pietronira v power play. Dielo skazy potom zavŕšil štvrtý presilovkový gól Dukly v piatej minúte predĺženia. Švéd Tor Immo ním zavŕšil hetrik.

„Sme sklamaní z prehry. Viedli sme ešte v tretej tretine 3-1, ale nechcem byť prehnane negatívny,“ rozhovoril sa tréner Dan Ceman. „Máme za sebou peknú jazdu a možno došlo k menšiemu podceneniu za jasného stavu. Snažili sme sa, aby neboli naši hráči až prehnane sebavedomí a úvod zápasu sme zvládli v poriadku. Potom však sústredenie pokleslo a nezvládli sme presilovky ani oslabenia. V našich početných výhodách sme ich mohli doraziť, ale to sa nestalo a súper svoje presilovky využil. Naše oslabové hry boli tentoraz jednoducho mizerné. Bol to jednoducho zápas, v ktorom sme nevyužili šancu doraziť súpera a namiesto toho sme ho postavili na nohy.“

Aj podľa obrancu Radka Deyla rozhodli tzv. špeciálne tímy.

„Bol to ťažký zápas. Úvod sme mali dobrý, ale celé to bolo také zaspaté. Hovorím o nás aj o tribúnach. Poľavili sme v koncentrácii, nevyšli nám presilovky a dostali sme góly v oslabeniach. Strata víťaznej série mrzí, ale začne sa druhá,“ poznamenal obranca, ktorý otváral skóre zápasu a zároveň aj svoj tohtosezónny strelecký účet. "´Lampi´ (Patrik Lamper, pozn. red.) ma tam krásne našiel, keď mu ušiel puk, lebo vôbec nemal v pláne prihrať mi. Iba som vystrelil a padlo to tam. Mal som to cez ruku, bola to trochu zvláštna strela, ale prešlo to."

Hostia z Považia využili štyri zo šiestich presilových hier a úderné bolo predovšetkým „Thorovo kladivo“. Hetrikom ich totiž k víťazstvu potiahol Tor Immo.

„Nemyslím si, že mal svoj deň. Trikrát mu to padlo, ale pomohli sme mu aj systémovými chybami. Jednoducho nemôžeme dostať štyri góly v oslabeniach. Takéto mužstvo musí udržať trojgólový rozdiel, ale aj vedenie, ktoré získa 28 sekúnd pred koncom tretej tretiny,“ podotkol Deyl.

„Zo začiatku sme hrali dobrý zápas,“ nadviazal útočník Filip Krivošík. “Potom prišli vylúčenia, ktoré to veľmi ovplyvnili a išlo to s nami dolu vodou. Chýbalo nám tempo a zabijacký inštinkt, ktorým by sme ich dorazili. Upadli sme a už sme sa z toho nedostali.“

Trpkosť prehry bola v prípade Krivošíka znásobená tým, že išlo o jeho rozlúčku s tímom HC Košice. Hráč pôsobiaci v tíme Oceliarov s otvorenou zmluvou totiž prijal ponuku z českej Mladej Boleslavi.

„Sú isté pravidlá v českej extralige a tie mi nenahrávajú. Teraz prišla ponuka a tak som ju využil. Som ´českým´ hráčom a teraz som mal viacero ponúk. Rozhodol som sa využiť ponuku z Boleslavi a verím, že z pohľadu budúcnosti to bude správny krok,“ vyslovil sa 24-ročný bratislavský odchovanec, ktorý pôsobil v Česku ešte ako junior a práva na jeho služby tam má stále Chomutov. Z vedúceho tímu slovenskej extraligy prestupuje do posledného mužstva západných susedov. „Pokúsim sa tam preniesť pozitívnu mentalitu, ktorú sme teraz mali v Košiciach. Som si vedomý toho, že idem do posledného tímu tabuľky, ale verím tomu, že sa to zlepší a bude to ešte dobrá sezóna.“

Z Košíc sa mu spoločne s priateľkou neodchádza ľahko. „Veľmi som si to tu užil a pri trochu inej situácii by som tu rád ostal. Bol som tu šťastný, v Košiciach sa mi narodila dcérka a darilo sa mne i tímu. Našiel som si tu výborných kamarátov a v kabíne som povedal, že som tu našiel veľkú rodinu. Bola radosť hrať tu hokej a chodiť každý deň do kabíny. Všetci boli skvelí, od manažéra, cez kustódov, kondičných trénerov až po trénera šiestej triedy. Verím tomu, že sa sem ešte vrátim osláviť majstrovský titul,“ vyslovil želanie Krivošík, ktorý vedel o svojom odchode už dlhší čas a s tímom HC sa tak rozlúčil v plnej paráde. „Chlapcom som podaroval obed a došlo aj k záverečnému skasírovaniu. Sme teda vyrovnaní a odchádzam s čistým štítom.“

V Mladej Boleslavi sa stretne s krajanmi Adamom Jánošíkom, Róbertom Lantošim a Pavlom Skalickým. „Niečo sme si napísali a pýtal som sa ich na mnohé veci. Teším sa na nich a oni sa tešia na mňa. Ostáva veriť, že sa spoločne zdvihneme ako tím.“

Odchod najproduktívnejšieho slovenského hráča tímu zabolel trénerov i spoluhráčov.

„Filip je výborný strelec, dobre forčekuje a je nebezpečný okolo bránky súpera. Jeho odchod je teda určite veľká strata. Hľadáme možnosti jeho náhrady, obzvlášť ak nám do konca sezóny vypadol aj zranený Zigo. Určite sa teda pokúsime nájsť slovenskú náhradu,“ okomentoval vzniknutú situáciu tréner Ceman.

Spoločne s Krivošíkom odchádza aj bilancia 9+9 v 22 zápasoch a tú nebude jednoduché nahradiť. „Filip i Tomáš budú chýbať. Sú to vysokí hráči, ale taká je realita. Filipovi držíme palce a dúfam, že sa mu bude v Boleslavi dariť. Rozlúčka však bola emotívna. Sme dobrá partia a nechcelo sa mu odchádzať. Dostal však dobrú ponuku a nemohol ju odmietnuť,“ prijal odchod spoluhráča s pochopením R. Deyl.