Filip Vrábeľ 212. gólovým strelcom košickej histórie

PRIDANÉ: 28.10.2017

Posledné výborné výkony hráčov HC Košice prilákali v piatok do Steel arény na šláger kola proti lídrovi tabuľky z Trenčína až 6087 divákov, čo bola zatiaľ najvyššia návšteva v tejto sezóne. Fanúšikovia Oceliarov tak mohli vidieť výborné stretnutie, v ktorom boli úspešnejší naši hokejisti a zvíťazili presvedčivo 5:1. Ale taktiež boli svedkami prvého gólu mladého útočníka Filipa Vrábeľa medzi seniormi, ktorý sa tak zapísal do histórie ako 212-ty gólový strelec košického klubu.

Košičania začali stretnutie veľmi aktívne a od úvodných minút sa tlačili pred bránku trenčianskeho gólmana Michala Valenta. Ten si čisté konto udržal len do času 2:53, kedy ho bekhendovou strelou prekonal Filip Vrábeľ. Pre 21-ročného odchovanca Košíc, ktorý nastúpil na svoj 36. zápas v košickom drese, to bol premiérový gól v najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku. Na jeho margo sa tesne po zápase vyjadril: „Takéto pocity som ešte nezažil, takže eufória zo streleného gólu vo mne stále pretrváva.“ Tieto udalosti ale zväčša neostávajú bez povšimnutia klubových pokladníkov a útočník s 86-kou na chrbte to dobre vie. „Bude to „stovečka“, ale to nevadí. Tieto peniažky pôjdu na dobrú vec!“, dodal s úsmevom úspešný strelec prvého košického gólu z piatkového zápasu. A hoci mohol pridať počas zápasu aj ďalší gól, s predvedenou hrou bol maximálne spokojný. „Samozrejme, my ideme od zápasu k zápasu. A keď budeme hrať tak, ako dnes a budeme plniť to, čo sa nám povie, tak budeme úspešní,“ uzavrel rozhovor útočník Filip Vrábeľ.

Výnimočný zápas proti Dukle Trenčín to bol aj pre útočníka prvej košickej formácie Tomáša Hričinu. Ten sa v spomínanom stretnutí dokázal presadiť dvakrát, a to po prihrávkach kapitána Ladislava Nagya. Jeho prínos vo formácií si robustný košický útočník len pochvaľuje: „Chceme pomáhať Lacovi. Bojujeme ako päťka, snažíme sa byť produktívni a byť prínosom pre mužstvo. Tieto góly určite potešia a je jedno, či je to proti lídrovi tabuľky alebo niekomu inému.“ Na jeho góly mohol v poslednej tretine nadviazať kolega z útoku Peter Boltun, ale ten nenašiel správny recept na prekonanie brankára Dukly Michala Valenta. Dvojgólový Tomáš Hričina si napriek tomu netrúfa radiť mu: „Ja nie som nejaký strelec, hoc mi to tam dnes padlo dvakrát. Preto je ťažké mu nejako poradiť. Peťo sa snažil, ale je to aj o šťastí.“ Zdá sa, že Oceliari tak nachádzajú ideálnu formu, ale Tomáš Hričina to ešte nevidí tak ružovo: „Hokej je hra chýb, takže stále sa nájde nejaká malá chybička. Ale my sa budeme snažiť ich minimalizovať a hrať kvalitný hokej, dávať góly, aby sme boli úspešní.“

Košických hokejistov v tomto zápase hnala dopredu aj výborná atmosféra, ktorá vládla na tribúnach. Po dlhšej dobe sa hľadisko Steel arény výborne zaplnilo a fanúšikovia Košíc neváhali obetovať svoje hlasivky pre svojich miláčikov. „Podporu od divákov sme cítili a my im za to ďakujeme. Zároveň dúfame, že budú v takom počte chodiť aj na ďalšie zápasy a budú nás hnať vpred. My sa zase budeme snažiť odvďačiť sa im výbornými výkonmi - tak ako v zápase proti Trenčínu,“ dodal na záver 27-ročný krídelník HC Košice Tomáš Hričina.