Gólostroj Fejes si Košice zamiloval. Janus: Prievan robí aj v tréningoch

PRIDANÉ: 25.2.2023

Tri víťazstvá v rade prinavrátili pohodu a do súboja proti Novým Zámkom tak košickí hokejisti nastupovali s potrebným sebavedomím a snahou potešiť domáce publikum ďalším dobrým výkonom. V zápase venovanom špeciálnym zložkám a otvorenom úvodným buly v podaní riaditeľa Krajského hasičského a záchranného zboru v Košiciach plk. Ing. Jozefom Fedorčákom splnili zverenci trénera Dana Cemana predsavzaté veci do bodky. Vyše tritisíc divákov tlieskalo ukážkovému tímovému výkonu korunovanému presvedčivým triumfom 4:0.

„Zo strany celého nášho tímu to bolo 60 ukážkových minút. Všetci blokovali strely a bojovali jeden za druhého. Pred blížiacim sa play-off je to skvelý signál a presne takto potrebujeme hrať aj v rozhodujúcej fáze sezóny. Toto víťazstvo je jednoducho dielom stopercentného tímového výkonu,“ vyzdvihol prínos každého člena mužstva útočník Hunter Fejes, ktorého po stretnutí vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu. Niet divu, brankára Pavla Kantora počastoval hetrikom a mal tak hlavný podiel na zisku troch bodov. „Hetrik samozrejme teší. Ja som si okamžite zamiloval tento klub i toto mesto. Cítim sa tu teda výborne a sadla mi aj samotná liga. Všetci tu robia maximom preto, aby som sa tu cítil dobre a v šatni som našiel výborných chalanov. Moje góly sú ich zásluhou, pretože bez dobrej spolupráce na ľade by to nešlo. Chalani si ma asi teraz vezmú do parády a niečo budem musieť zaplatiť. To však k tomu patrí,“ pousmial sa 28-ročný rodák z amerického Anchorage na Aljaške.

Fejes sa od svojho príchodu do Košíc prezentuje ako kanonier a v úvodných troch zápasoch nastrieľal už 5 gólov, ku ktorým pridal 2 asistencie.

„On je taký nepríjemný aj na tréningoch", pousmial sa brankár Jaroslav Janus. „Keď vyrazíte puk pred seba, tak viete, že tam do toho pôjde. Robí veľký prievan a je výborné, že mu to takto padá. Určite nám pomohol zbierať víťazstvá a verím, že mu to vydrží aj do play-off.“

Práve Janusa možno pokojne označiť za druhú hviezdu duelu proti Zámkom. Spoľahlivo chytajúci brankár zneškodnil všetkých 24 striel, pričom viaceré šance hostí mali gólové parametre.

„Ešte sa mi nestalo, aby som mal ľahkú nulu. Musím však pochváliť celý tím, pretože boli tam momenty, keď som už nevedel, kde je puk. Vtedy mi pomohli spoluhráči a upratali ho do bezpečia,“ skonštatoval spokojným tónom 33-ročný Janus. Podobne ako Fejes, aj on vyzdvihol tímový prístup. „Bol to naozaj výborný výkon. Chalani krásne blokovali strely a súper si toho veľa nevypracoval. Mali tam nejaké nepríjemné šance, ale zvládli sme to veľmi dobre.“

Štvorzápasová víťazná séria posunula košický tím na úroveň druhého Zvolena a to máme ešte k dobru stredajší dohrávaný súboj proti Prešovu.

„Tabuľku neriešime. Sezónu chceme dokončiť čo najlepšie a v každom zápase preto chceme vyhrať, alebo aspoň bodovať. Potom sa to spočíta, poznamenal JJ, podľa ktorého je dôležité vyladiť formu na play-off. „Snažíme sa hrať jednoducho. Keď hráme náš systém a nestrácame puky, tak je to fajn. Posledné zápasy hráme dobre a prišli aj víťazstvá.“

Ešte pred spomínanou dohrávkou proti Prešovu nastúpia naši chlapci v nedeľňajšom derby zápase v Poprade.

„Určite to bude náročný zápas na menšom klzisku. Musíme hrať jednoducho a počas celých šesťdesiatich minút. Verím tomu, že nám vyjdú aj presilovky a domov si odvezieme nejaké bodíky,“ uzavrel Janus.