Góly obrancov nestačili, Spišiaci otočili v druhej tretine

PRIDANÉ: 21.12.2022

Prvý predvianočný zápas po reprezentačnej prestávke nám nevyšiel podľa predstáv. Na Spiši sme síce začali výborne a po góle Eduarda Šedivého v piatej minúte sme viedli, domáci však stihli ešte v prvej tretine vyrovnať a v druhej časti rozhodli dvomi strelenými gólmi.

„Vedeli sme, že Spišiaci hrajú doma nátlakovo, ale strelili sme prvý gól a bol to teda dobrý začiatok. Potom sme však poľavili a ustúpili sme od plánovaných vecí. Prestali sme hrať v útočnom pásme a súper vyrovnal. Po druhom góle sme začali konečne opäť trochu tlačiť, ale veľmi nám ublížil gól v oslabení. Maličkosti boli proti nám a hoci sme už v tretej tretine bojovali opäť oveľa viac, energicky hrajúci súper už vyrovnanie nepripustil. Dostali sme lekciu, že ak nepracujeme celých 60 minút, tak to nestačí. V tejto vyrovnanej lige veru nie,“ zhodnotil prehru 2:4 tréner Dan Ceman.

Podľa strelca úvodného gólu Eda Šedivého domáci v podstate ničím neprekvapili. „Vedeli sme, čo Spišská hrá a napriek tomu sme ich púšťali do množstva prečíslení. Z toho plynul zbytočný tlak. Strácali sme puky a oni sa dostávali do útokov. Tam sa lámal zápas.“

Ako rozhodujúca sa ukázala druhá tretina, ktorú vyhrali Spišiaci 2:0. Tretí gól Haydena Verbeeka navyše padol pri košickej presilovke.

„V druhej tretine sme boli menej agresívni a potom nám už nepadali góly. Súper si dobre bránil výsledok a góly ich samozrejme nakopli. My sme asi padli viac, ako to bolo treba,“ povzdychol si obranca Radek Deyl, ktorý vykresal nádej svojim tretím gólom sezóny necelých osem minút pred koncom. „Krajšie by boli tri body, pretože v tabuľke chceme ostať hore. Teraz to padlo nám obrancom, verím, že vo štvrtok sa presadia útočníci a vyhráme.“

Presné gólové strely dvojice zadákov neboli podľa Šedivého náhodou, ale taktickým zámerom. „Pred zápasom sme si to vraveli. Boli to v podstate rovnaké góly, pri ktorých zaviezli útočníci puk dole a posunuli nám to hore. S Radkom nám to našťastie padlo, ale bohužiaľ to nestačilo.“

Prehra na Spiši predstavuje bodku za šesťzápasovou bodovou šnúrou, ktorá posunula našich chlapcov na štvrtú priečku tabuľky. Na tej síce ostávame, no už iba o skóre pred Michalovcami.

„Po dobrých výsledkoch sme sa dostali do komfortnej zóny a asi prišlo upokojenie. Asi nám to veľmi nesvedčí a teraz musíme urobiť všetko preto, aby sme si pripravili pekné sviatky,“ zdôraznil Radek Deyl, na ktorého nadviazal Eduard Šedivý. „V tejto vyrovnanej súťaži sa situácia mení rýchlo a každý môže zdolať každého. Hlavne prvá šestka je veľmi vyrovnaná, ale za nami je stále iba polovica a verím, že sa ešte vyšvihneme vyššie. Z prehry proti Spišiakom sa musíme poučiť a vo štvrtok chceme doma uspieť proti Prešovu. Opäť to však bude ťažký zápas proti kvalitnému súperovi. Doma však musíme vyhrať.“

Hokejové sviatky budú celkovo rušné a ani po štvrtkovom predvianočnom súboji si Košičania veľmi neoddýchnu. Do nového roka ich totiž čakajú ešte ďalšie tri stretnutia.

„Podľa mňa to nie je dobrá voľba. Takto pokaziť sviatky hráčom. Hráme tri mesiace v piatky a nedele. Potom prídu Vianoce a hráme obdeň. Je to však rozhodnutie ligy a to nezmeníme,“ povzdychol si Deyl a Šedivý v súvislosti s hektickým záverom roka dodal. „Každý by chcel byť na sviatky doma, ale hokej je naša práca a berieme to profesionálne. Verím, že to pomôže aspoň z pohľadu diváckeho záujmu a fanúšikovia prídu na štadión v hojnom počte.“