HC Košice na ZŠ Hroncova 23, rozdávali sa aj známky

PRIDANÉ: 26.10.2023

V prebiehajúcej sezóne sme opäť obnovili našu tradíciu a zavítali sme medzi našich mladých fanúšikov. Navštívili sme Základnú školu Hroncova 23. Naši traja hráči z útočných radov Eduard Šimun, Hunter Fejes a Filip Krivošík deťom prezradili, ako sa dostali k hokeju, ale aj to, kto bol ich vzorom.

Pri vstupe na školskú pôdu si hráči zaspomínali na svoje školské časy, ale aj na ich zážitky z lavíc. Filipovi Krivošíkovi, ktorý chodil do školy v hlavnom meste sa vynorili spomienky a pochvaľoval si atmosféru, ktorú dnes zažil:  „Bolo to veľmi nostalgické, na škole som sa cítil príjemne a spomenul si na všetky svoje zážitky zo základky. Deti nás privítali veľkým krikom a atmosféra bola úžasná. Žiakov chválim, pretože sa nehanbili a pýtali sa aj po anglicky.“ Nostalgiu zažil aj Eduard Šimun, bol rád, že deti sa zábavali: „Spomienky sa určite vynorili, som šťastný hlavne za deti, že si to užili. Bola to búrlivá atmosféra, privítali nás veľkými ováciami a potleskom.“

Pre školy je dôležité nielen vzdelávať, ale aj vychovávať. Na ŽŠ Hroncova 23 chcú ísť pozitívnym príkladom: „Na školu sa snažím dostať pozitívne vzory pre žiakov“, vyjadril sa riaditeľ školy Mgr. Martin Fazekaš a pokračoval: „Verím, že hráči motivujú deti nielen k športu, ale aj k tomu, aby sa učili.“

Na škole sú fanúšikovia hokeja a v minulosti sa zapojili aj do spolupráce s našim klubom: „Keď nás klub v minulosti oslovil, stali sme sa partnerskou školou HC Košice. V minulej sezóne sme vytvorili fanúšikovskú základňu a prišli sme podporiť chlapcov aj na zápas, dodal riaditeľ ZŠ Hroncova.

Deti na škole boli nadšené, na hokejistov sa tešili, a boli radi že ich mohli stretnúť osobne. Na otázku, či sa im páčilo, žiak Martin odpovedal hokejovo: „Tak určiteee, bolo to zaujímavé. Môj najobľúbenejší je Chovan lebo má peknú hokejku.“ Z chlapcov, ktorí sa akcie zúčastnili sa Martinovi najviac páčil Fejes: „Najviac o sebe rozprával a ukázal nám aj gólovú oslavu.“ Pridal sa aj žiak Jakub: „Stretnutie bolo úžasné, bol tam môj druhý najobľúbenejší hráč Hunter Fejes.“

Všetci k nám boli pohostinní, hráči si opäť mohli pochutnať na pravom školskom obede. Filip Krivošík bol však smutný, že si obed nemohol pýtať sám pri okienku: „Obed bol výborný a chutný, bolo mi však ľúto, že som nemohol prísť ku okienku a pani kuchárka mi neodtrhla lístok, tak ako kedysi. Obedy nám doniesli priamo na stôl.“

Na konci dostali hráči aj žiacke knižky s hodnotením, ako tvrdia hráči,  boli výborní žiaci a na jednotky sú zvyknutí: „Na ZŠ som bol veľmi dobrý žiak, mal som samé  jednotky od prvého až do deviateho ročníka“, povedal Edo a Filip dodal: „Rovnaké hodnotenie, ako som dostal dnes, som dostával aj počas mojich žiackych čias.“

Pre základné školy klub HC Košice pripravuje rôzne zľavy. Ak chcete prísť so svojimi žiakmii na zápas neváhajte napísať email na vstupenky@hckosice.sk.