HC Košice odštartoval nový projekt so základnými školami

PRIDANÉ: 31.1.2018

Metropolitný hokejový klub sa už niekoľko mesiacov zaoberá aktuálnymi otázkami popularizácie ľadového hokeja v našom meste, osobitne vlastnej značky a – samozrejme – v prvom rade  zvýšením návštevnosti. Okrem relatívne krátkodobých projektov, ktoré sú na programe každého pracovného dňa, prichádzajú na rad aj tie dlhodobejšie, strategické, ktorých efekt sa môže prejaviť až o niekoľko týždňov, ba i mesiacov a rokov. Jedným z takých je vybudovanie pevnej väzby so sieťou základných škôl, a to nielen v Košiciach, ale aj bližšom, či vzdialenejšom okolí.

Iniciatíva sa zrodila na klubovej pôde. V prvej fáze projektu oslovil HC Košice cestou košického magistrátu všetky základné školy v Košiciach, ktoré tak dostali možnosť „registrovať sa“ pre úzku spoluprácu s naším hokejovým klubom. Podpora zo strany klubu bude pozostávať nielen z poskytovania vstupeniek na hokejové zápasy, ale aj z propagácie hokejových zápasov na jednotlivých angažovaných školách. Podnet našiel širokú odozvu. Do programu sa zaregistrovalo 25 škôl so súhrnným počtom vyše 9000 žiakov.

„Veríme, že spolupráca bude mať veľa podôb, od výmeny informačných materiálov a produktov, či už tlačených alebo elektronických, až po návštevy a besedy, a to s nosným cieľom prebudiť v deťoch vzťah k športu, vybudovať u našej mládeže športové návyky, či už aktívnym zapojením do športovania alebo aktívnou účasťou na športových podujatiach, najmä hokejových zápasoch. Ak si ich získame v útlom veku, zostanú s nami po celý život,“ povedal pre oficiálnu webovú stránku výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič.

Prvých 11 zástupcov škôl klub prijalo pozvanie HC Košice na nedeľňajší zápas proti MsHK Žilina. Rastislav Rusič a Juraj Bolf (člen správnej rady) odovzdali dekréty a memorandá o spolupráci. V krátkej diskusii obe strany otvorili témy spoločných aktivít, ktoré by propagovali  košický hokej priamo na školách.

Cielená spolupráca sa v budúcnosti môže prejaviť nielen v návštevnosti hokejových zápasov, ale aj v prebudení záujmu detí o samotné športovanie.