HC Košice U9 vyhrali medzinárodný turnaj v Michalovciach

PRIDANÉ: 10.1.2019

Naši chlapci kategórie U9 sa zúčastnili prvého ročníka medzinárodného hokejového turnaja tejto vekovej kategórie s názvom Mini Stanley cup. Stalo sa tak v Michalovciach 3. až 5. januára 2019. Účastníci boli rozdelení do dvoch skupín, v A skupine hral výber HC Košice Blue, v B skupine HC Košice White. 1. ročník absolvovalo celkovo dvanásť  družstiev.

Po odohraní náročných zápasov naši chlapci HC Košice Blue získali fantastické prvé miesto a skvelú úroveň košického mládežníckeho hokeja potvrdili aj chlapci HC Košice White, ktorí po zápasoch s tesným výsledkom dosiahli celkové šieste miesto.

Naši hokejisti sa nestratili ani v individuálnych disciplínach. Dominik Domonkoš obsadil prvé miesto v katégórii streľba a Jakub Milanič získal ocenenie najlepší útočník turnaja.

HC Košice U9 tak pod vedením trénera Petra Marenčíka úspešne vstúpil do nového roka 2019 a my veríme, že úsilie a disciplina budú doménou celého roka.

Tréner Peter Marenčík: "Teší ma prvozápis nášho tímu na krásnej trofeji Mini Stanley Cupu a dúfam, že sa tým začína veľmi pekná tradícia. Týmto chcem popriať do roka 2019 chlapcom HC Košice U9 neutíchajúce odhodlanie, pevné zdravie a skvelé výsledky počas celého roka."

Súpiska HC Košice Blue:
Martin Suč, Dominik Domonkoš, Jakub Milanič, Adam Jurči, Filip Kazakovski, Dávid Macejka, Viliam Gazdag, Peter Sekerák, Andrej Tóth, Alexander Szaszi

Súpiska HC Košice White:
Slavomír Stanko, Nelka Tischlerová, Matúš Horňák, Jakub Garaj, Rastislav Karajoš, Kristián Jaroš, Martin Šoltýs, Nikolas Roth, Jakub Mráz, Dávid Ratkoš

tréner: Peter Marenčík
vedúci družstva: Jozef Milanič

Konečné poradie:

1. HC Košice Blue
  2. MHK Dolný Kubín A
  3. Slavia Prešov
  4. HC Galytsky levy (UK)
  5. HC Bulls Vranov