Hudec si debut užil. Upratal šatňu, pozbieral puky a asistoval Krivošíkovi

PRIDANÉ: 10.8.2023

Úvod prípravného obdobia je tradične spojený s premiérami nových tvárí. K presvedčivému víťazstvu 5:0 proti extraligovému nováčikovi z Humenného prispelo svojimi výkonmi až šesť nových mien.

V prípade pätice Cooper Zech, Chase Berger, Mário Lunter, Filip Krivošík a Tomáš Zigo išlo o debuty bez stresu. Osemnásťročný obranca Jakub Hudec však pociťoval zvláštne chvenie. Mladý odchovanec košického hokeja totiž zažil svoj seniorský debut.

„Snažili sme sa ho povzbudiť a zvládol to veľmi dobre. Celý zápas hral výborne. Klobúk dole, zvládol to a odviedol dobrú robotu. Pokiaľ sa dostanú výkonmi do tímu mladí chalani, tak budeme iba radi,“ ocenil výkon benjamínka tímu kapitán Michal Chovan.

Mladý obranca bol spokojný s udržaním nuly brankára Jaroslava Janusa, no k hladkému víťazstvu prispel aj asistenciou pri góle Filipa Krivošíka.

„Všetci ma okamžite pochválili a blahoželali mi k prvému bodu. Mohol som dať aj gól, ale tú strelu v prvej tretine som nevyriešil úplne najlepšie. Mal som to strieľať vyššie,“ pousmial sa 18-ročný debutant. Na margo svojho prvého bodu poznamenal. „Bol to taký príjemný bonus. Po prihrávke od Miša Chovana som to nahodil pred bránku a bol z toho gól.“

Zo šikovnej asistencie vyťažil Filip Krivošík, ktorý si zásluhou Hudecovho prehľadu otvoril strelecký účet na novom pôsobisku. „Pravdupovediac som ten svoj prvý gól veľmi nevidel. Bola to výborná prihrávka a ja som len nastavil hokejku. Len som to tam odstál a pozeral ako spadol puk do bránky,“ uviedol 24-ročný útočník.

Zatiaľ čo pre Krivošíka by malo ísť len o prvý z mnohých gólov, ktoré sa od neho v Košiciach očakávajú, Hudec na stredajší večer určite tak skoro nezabudne. Prvý zápas v drese áčka je totiž len jeden.

„Bolo to úžasné a som vďačný za príležitosť od trénera. Celý život pracujem na tom, aby som si zahral za materský klub. Poviem však pravdu, nominácia na zápas ma prekvapila. Keď som sa to dozvedel, tak mama nebola doma a jej som to len napísal. Otec však bol aj na zápase a som rád, že som ho potešil výkonom i asistenciou,“ vyznal sa mladý zadák, ktorému pomohla aj podpora starších spoluhráčov. „Chlapci sú super a snažili sa ma povzbudiť. Premiéra ma povzbudila a urobím všetko preto, aby som sa udržal v prvom tíme.“

K pozícii najmladšieho hráča v šatni patria pochopiteľne aj isté povinnosti. „Zbieram puky, upratujem posilňovňu a pred zápasom som upratoval boxy v šatni. Aby to bolo všetko tip top pripravené,“ prezradil Jakub, ktorý patril v uplynulej sezóne medzi opory košickej juniorky. Na svojom konte má ale aj skúsenosti zo švédskeho Strömsbro. „Bol som tam počas kovidovej sezóny a bol som tam teda krátko. Po dvoch mesiacoch to zavreli, ale získal som veľa skúseností. Je to úplne iná mentalita a zapôsobilo na mňa správanie ľudí i systém ich fungovania. Z pohľadu kariéry mi to pomohlo a snažím sa to úročiť v Košiciach.“