JAN ŠŤASTNÝ: Podarilo sa nám zahrať azda najlepšiu tretinu, akú si väčšina z nás pamätá

PRIDANÉ: 2.12.2020

Po Michalovciach porazili naši Oceliari aj ďalší východoslovenský klub – Poprad. Po prvej tretine si vytvorili päťgólový náskok a svojho súpera poriadne zaskočili. „Zápas hodnotím veľmi pozitívne. Do Popradu sme nešli ako favoriti, vedeli sme, že nás čaká náročný súper a šancu na bodový zisk nám môže dať len stopercentný výkon. Samozrejme, dúfali sme, že domáce mužstvo, ktoré malo 13-zápasovú víťaznú šnúru nás môže trochu podceniť. Ja si myslím, že presne to sa stalo,“ rozrozprával sa v úvode hlavný lodivod košickej organizácie. Hneď po necelých deviatich minútach smeroval na trestnú lavicu za podrazenie Marek Baránek. Pár sekúnd na to zasiahol vysokou hokejkou domáceho Preisingera nešťastne Radek Deyl a Kamzíkom sa naskytla možnosť presilovej hry o dvoch hráčov. Popradčania navyše patria v tejto činnosti medzi najlepšie celky celej extraligy. „Aj keď sa do zápasu chceli dostať presilovkou 5 na 3, my sme jej ubránením položili základ úspechu a následne udreli z brejkových situácií. Podarilo sa nám zahrať azda najlepšiu tretinu, akú si väčšina z nás pamätá,“ poukazuje na famóznu prvú tretinu, po ktorej sa zdalo byť o osude zápasu rozhodnuté.

Naši chlapci však priebeh stretnutia ani náhodou nevzdali, pokračovali v kvalitnom výkone a tím spod Tatier do stretnutia nepustili. „Dokázali sme uhrať tri body s lídrom extraligy, takže to je pre nás nesmierne cenné víťazstvo. Mužstvo si to za poctivú prácu a napredovanie zaslúžilo. Rozhodlo to, že sme boli pokornejší, zodpovednejší, sústredenejší a v bránke mali skvelého Dominika Riečického, ktorý opäť potvrdil fantastickú formu,“ hovorí na margo brankárskej dvojky Oceliarov, ktorá má po šiestich stretnutiach úctyhodnú úspešnosť zákrokov na úrovni 95%. Trénerov môžu okrem iného tešiť aj presné zásahy pri vlastných početných výhodách. Faktor, ktorý mužstvo v úvode trápil sa pomalými krokmi zlepšuje. „Podarilo sa nám dať dva góly z presilových hier, čo je vždy dôležitý aspekt k tomu, aby ste mohli pomýšľať na bodový zisk. Ako som už spomínal na začiatku, v úvode sme vďaka hráčom špecializovaným na tieto herné situácie zvládli oslabenie. Všetky tieto detaily dali dokopy dôležitú výhru,“ s radosťou a chválou pokračuje. „Chlapcom by som ešte raz chcel poďakovať za parádny výkon. Dúfam, že radosť sme spravili aj fanúšikom,“ skladá pomyslený klobúk dole, veriac v spokojnosť tých najpodstatnejších.

Svoj premiérový gól medzi slovenskou hokejovou elitou zaznamenal odchovanec košického hokeja Patrik Frič. Ten sa na ľade Popradu paradoxne presadil už počas Kaufland Tipsport Cupu. „Naším cieľom je pracovať s mladými hráčmi, postupne im dávať šancu. Je vidieť, že chlapci si to vážia. Hlavne Patrik Frič je chalan, ktorý má fantastický prístup k práci, je pokorný a hrozne sme mu to priali. Vlastne bol jedným z tých posledných mladých hráčov, ktorým to tam doposiaľ nepadlo. Po psychickej stránke je to pre neho osobne smerom k ďalším stretnutiam veľmi dobre,“ zamýšľa sa hlavný tréner HC Košice. Tešiť ho však môžu aj ďalšie okolnosti. Bremeno z ramien zhodil premiérovým gólom v košickom drese Martin Réway, bodový potenciál potvrdil Martin Belluš a center prvého útoku Bruno Mráz skóroval už šiestykrát od príchodu z bratislavského Slovana. „Fantastické je, že bodovo a gólovo sa nám chytil Martin Réway. Po prihrávke Chovyho otváral skóre zápasu. Martin Belluš, ktorý sa stále trošičku hľadal, má našu dôveru a včera to splatil gólom. Všetky tieto fakty sú veľmi príjemné. Teší nás, že sa chytili ďalší hráči,“ zakončuje Jan Šťastný, ktorý má rovnako obrovský podiel na skvelých výkonoch našich hokejistov!