Juniori podľahli Banskej Bystrici i Trenčínu. Do štvrťfinále proti Nitre

PRIDANÉ: 25.2.2019

Náš juniorský tím zavŕšil nadstavbovú časť dvoma prehrami. Uplynulú sobotu košický celok nestačil vo vyrovnanom zápase na Baranov a tak po predĺžení svietil na tabuli konečný výsledok 3:4. Oba tímy začali aktívnu hru a prvý gól padol už v tretej minúte, žiaľ do našej bránky. Odpoveď však prišla po dvoch minútach z hokejky Jakuba Študenca, ktorému pri peknej akcii asistovali Patrik Frič a Kristián Uhrin. „Výkonnostne to bolo dnes z našej strany lepšie, oproti minulému zápasu s Popradom, bohužiaľ, sme to nedotiahli do víťazného konca už v riadnom hracom čase. Škoda toho predĺženia, keby sme premenili šance počas šesťdesiatich minút, mohol výsledok vyzerať inak a možno by sme sa teraz tešili my,“ hodnotí priebeh zápasu útočník Kristián Uhrin. Súperi sa vzájomne gólovo doťahovali, góly padli aj v presilovkách a do predĺženia nás poslal Ondrej Lukáčik: „Mali dobrého brankára, ktorý všetky strely povyrážal. Ten môj gól bol náhodný, za čo sme boli radi. Škoda však, že to dnes nevyšlo. Herne sme boli určite lepší, no v predĺžení sme doplatili na individuálne chyby,“ hovorí autor vyrovnávajúceho gólu.

„Dnes sme naozaj nemali šťastie v koncovke, výkon bol dobrý. Body sa rozdelili, bohužiaľ, v náš neprospech, ale aj ten jeden bod poteší. Musíme byť viac dôrazní pri zakončovaní, dnes tam boli také tutovky, ktoré mohli byť určite premenené. Bystrica hrala aj viac do tela, tomu sme sa my vyvarovali, čo tiež mohlo prispieť ku konečnému výsledku,“ vyjadril sa Patrik Frič.

V druhej tretine prišiel impulz od trénerov, ktorí do bránky poslali Matúša Horvátha. Dopomohlo toto rozhodnutie ku konečnému zisku jedného bodu? „Bolo to trénerovo rozhodnutie. Ja si myslím, že brankár za tie góly nemohol, no asi sme potrebovali menšiu zmenu, tak to tréner vymyslel takto. Možno aj tá výmena nám pomohla k remíze. Hrali sme však dobre a útočne. Takýto zápas nás do play-off môže len nakopnúť. Hra bola z našej strany veľmi dobrá,“ uzavrel gólman Horváth.

V nedeľu nastúpili naši na domácom ľade proti mladíkom z Trenčína, ktorí v riadnom hracom čase zdolali Košičanov rozdielom jedného gólu. Konečný stav zápasu - 2:3. Aj tento zápas mal tempo hodné play-off. Našim chlapcom sa však opäť nedarilo v koncovkách. „Bol to veľmi vyrovnaný zápas. Ako tím sme podali dobrý výkon. Trápili nás však opäť koncovky, na ktorých musíme evidentne zapracovať. Mali sme veľa šancí aj v presilovkách, bohužiaľ, nepremenili sme ich,“ rozhovoril sa obranca Jakub CibákZápas sa niesol v duchu rozkúskovanej hry práve kvôli viacerým vylúčeniam na oboch stranách. „Bol to náročný zápas, ale nie napätý. Rozhodcovia pískali naozaj všetky chyby a na oba tímy mali rovnaký meter. Z našej strany pramenili fauly z dobrého pohybu,“ reaguje Cibák, ktorý si v zápase pripísal aj jednu asistenciu.

„Po včerajšku sme dnes nastúpili na ďalší náročný zápas. Súper bol veľmi kvalitný, a aj keď sme hrali výborne, nebodovali sme. Mrzí nás ďalšia prehra v rade, ale musíme sa pozerať dopredu. Čaká nás play-off a ďalší ťažký súper, na ktorého sa musíme pripraviť,“ hovorí center Jakub Köver, ktorý sa proti Trenčínu zapísal do listiny strelcov.

Naši juniori nastúpia do play-off prvým zápasom proti Nitre. Chlapci cestujú pod Zobor už túto stredu a na ľad nastúpia o 17-tej hodine. Verme, že do štvrťfinále vstúpia víťazne!

Zostava HC Košice (11. kolo): Adamko (Horváth) – Markuš, Cibák, Palacko, Patlevič, Sirotňák, Turan – Pavlík, Hudák, Matej – Havrila, Köver, Mriglot – Frič, Študenc, Uhrin –Lukáčik, Juraško

Zostava HC Košice (12. kolo): Adamko (Horváth) – Markuš, Cibák, Palacko, Patlevič, Sirotňák, Turan – Pavlík, Hudák, Matej – Havrila, Köver, Mriglot – Frič, Študenc, Uhrin –Munka, Lukáčik, Juraško

HC KE Media Team (hal)