Juniori si podelili body s Liptákmi

PRIDANÉ: 8.1.2019

Po výsledkovo úspešnom sobotňajšom kole, v ktorom naši vyhrali 4:2 prišiel na mladíkov útlm a v nedeľu sa už Liptákom nedokázali vzoprieť. Hoci MHK 32 Liptovský Mikuláš pricestoval do Košíc zo spodnej priečky v tabuľke, v nedeľňajšom kole dokázal prekvapiť a štyrmi gólmi strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Po uplynulom víkende sa tak body delili rovným dielom.

„Včera aj dnes sme nastúpili do zápasu zle. Aj keď sme dokázali vo včerajšom zápase vyhrať, nebolo to to, čo sme hrať chceli. Inkasovali sme hneď zo začiatku po viacerých zbytočných fauloch. Bolo tam síce vidieť väčšie nasadenie ako dnes. Viac sme sa zrážali, blokovali strely, nahrávali si a celkovo v kabíne bola lepšia atmosféra a to viedlo k našej výhre. Dnes to z našej strany vyzeralo katastrofálne a v piatej minúte sme prehrávali už o dva góly. Ku koncu tretiny sa mi podarilo trochu ten stav skorigovať v presilovke. Pomohlo nám to, v kabíne sme si povedali, že ak chceme vyhrať musíme viac zapnúť a bojovať. Podarilo sa nám vyrovnať na 2:2, no následne sa opäť začalo vylučovať na jednej aj druhej strane a to nás trochu rozhodilo. Liptáci na to zareagovali lepšie, keďže nám strelili ďalšie dva góly. Potom sa už taká strata ťažko doháňa,“ zhodnotil dvojkolo autor viacerých gólov Samuel Pavlík.

Hráči tak po nedeli odchádzali z ľadu nahnevaní najmä sami na seba. „Dnes sme si to prehrali sami, robili sme viacero chýb. Najväčší rozdiel bol v tom, že oni po včerajšku museli vyhrať, my sme to len chceli, ale nič sme pre to neurobili. Nerobili sme to, čo sme mali,“ hovorí obranca Ľubomír Patlevič, s ktorým súhlasil aj Lukáš Turan: „Náš prístup k dnešnému zápasu bol diametrálne odlišný od toho včerajšieho. Z našej strany nastalo značné podcenenie súpera a to bol hlavný dôvod dnešného výsledku.“

Na spoluhráčov nadviazal aj mladý gólman Kristián Adamko, ktorý dostal šancu v bránke práve v nedeľňajšom nevydarenom dueli: „Hlavný rozdiel oproti včerajšku bol určite v prístupe. Ja som to registroval, už keď sme nastupovali na rozcvičku. Nevládla u nás taká pohoda ako obvykle. Ani mne sa dnes nechytalo nejako extrémne dobre. Bolo na mňa vyslaných málo striel, nebol som poriadne rozchytaný a oni z toho mála dokázali vyťažiť. My sme nešli ani len do šancí, nemali sme nasadenie.. Bolo to skôr o tom, kto dokáže byť trpezlivejší.“

Zostava HC Košice (31. kolo): Horváth (Adamko) – Markuš, Sirotňák, Patlevič, Novota, Turan, Juraško, Zahuranec – Pavlík, Mriglot, Matej – Eliáš, Študenc, Faith – Frič, Borov, Uhrin – Munka, Lukáčik

Zostava HC Košice (32. kolo): Adamko (Horváth) – Markuš, Sirotňák, Patlevič, Jobbágy, Turan, Juraško, Zahuranec – Pavlík, Mriglot, Matej – Eliáš, Študenc, Faith – Frič, Borov, Uhrin – Munka

Základná časť sa našej mládeži skončila. V tej nadstavbovej budeme tento víkend v Steel aréne hostiť súperov z Nitry i bratislavského Slovanu.

HC KE Media Team (hal)