Juniorov vytrápila Skalica

PRIDANÉ: 20.11.2018

Napriek tomu, že naša juniorka vyhrala sobotňajší duel so Skalicou 1:0, v nedeľu sa chlapci pobrali do šatne s prehrou 1:3. Tá zabolela o to viac, že sa po úspešnom dni snažili aj druhý zápas priviesť do víťazného konca.

„Už dlhšie máme problém podržať sériu viacerých víťazstiev, aj keď sa veľmi snažíme. Aj dnes sme to chceli uhrať, mali sme dobré nasadenie, ale evidentne máme nejaký kŕč v koncovke, a to treba prelomiť,“ rozhovoril sa po víkendových zápasoch kapitán tímu Richard Faith. „Včerajšok takisto nebol ideálny, ale strelili sme ten kontaktný gól a už sme si to potom ustrážili. Dnes nám to nevyšlo,“ doplnil.

Šťastie v koncovke nebol jediný bod zlomu počas víkendových zápasov. Nevyužité presilovky mrzeli kapitána mladíkov ešte viac: „My si už konečne musíme povedať, čo vlastne v tých presilovkách chceme hrať. Musíme to hrať viac cez obrancov, nech strieľajú, chodiť do tej bránky a verím, že nám to tam padne. Vo viacerých zápasoch sme v tomto mali problémy, a keď sme to začali dávať na obranu, strieľať a dorážať to pred bránkou, tak nám to veľakrát vyšlo. Na tom treba stavať!“

V čom bola podľa hráčov tá najväčšia chyba? „Dnes sme vôbec nebojovali, ťažko povedať, čo sa s nami po včerajšku stalo,“ vyjadril sa Viktor Juraško, na ktorého nadviazal Jakub Cibák: „Nehrali sme kolektívne, to bol ten rozdiel oproti včerajšku. Dnes sa snažil každý presadiť individuálne. Včera sme sa ešte stihli prebrať, ale dnes sme nebojovali jeden za druhého. Dnes to nebolo o šťastí, ale o tom, že sme sa ako tím nepodržali. Chýbal tam ten dôraz.“

Podobne ako naši dorastenci aj juniori si dali krátku prestávku medzi zápasmi. Pomohla im alebo uškodila? „Myslím si, že pauza nám určite padla vhod. Mali sme hráčov, čo boli zranení a potrebovali sa doliečiť. Samozrejme sme pilovali hlavne kondíciu, ktorá v ťažkých zápasoch dokáže pomôcť. Verím, že sa to nabudúce ukáže naplno,“ hovorí Richard Faith.

Zostava HC Košice (21. kolo): Horváth – Markuš, Cibák, Palacko, Patlevič, Sirotňák, Novota, Zahuranec, Turan – Pavlík, Hudák, Matej – Vereš, Richard Faith, – Študenc, Roman Faith, Frič – Juraško, Lukáčik, Uhrin

Zostava HC Košice (22. kolo): Horváth – Markuš, Cibák, Palacko, Patlevič, Sirotňák, Novota, Zahuranec, Turan – Pavlík, Hudák, Matej – Vereš, Mriglot, Richard Faith, – Študenc, Roman Faith, Frič – Juraško, Uhrin

Tento víkend cestuje naša juniorka do Žiliny. S akou taktikou sa vrhnú do boja? „Vonku sa vždy hrá ťažšie ako doma, preto nesmieme poľaviť a už od začiatku hrať do tela, nebáť sa, snažiť sa zavrieť súpera a využiť jeho chyby. Pevne verím, že do konca sezóny ešte potiahneme peknú sériu víťazstiev,“ uzavrel kapitán mužstva.

HC KE Media Team (hal)