Juraj Eliaš: Celý turnaj bol pre mňa parádna skúsenosť

PRIDANÉ: 5.1.2021

Po ukončení pôsobenia slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta juniorov do 20 rokov sa opäť vrátil do tréningového procesu náš odchovanec Juraj Eliaš. Talentovaný košický útočník tak môže pomôcť našim Oceliarom už v najbližších zápasoch. Dnes sa s nami podelil o svoje pocity z edmontonskej bubliny.

Okrem jednej sezóny, ktorú Juraj odohral v salzburgskej hokejovej akadémii, strávil celú svoju kariéru v košickom drese. Dostať sa na majstrovstvá sveta v juniorskej kategórii je snom každého mladého hokejistu: „Bol to zatiaľ môj najväčší úspech v kariére.“ V Edmontone nabral veľa skúseností, ktoré mu môžu pomôcť v ďalšej hokejovej budúcnosti: „Celý turnaj bol pre mňa parádna skúsenosť, doživotný zážitok a dalo mi to veľa či už do osobného, alebo hokejového života.“

Slovensko na šampionáte obsadilo konečné ôsme miesto. S papierovo silnejšími tímami sme odohrali pomerne vyrovnané zápasy, kde sme do posledných minút bojovali o body: „Myslím si, že sme predviedli sympatický výkon a škoda, že sa nám proti favoritom nepodarilo získať aspoň bod.“  Prebojovať sa do konečnej nominácie do Kanady bolo náročné. Juraj si každý zápas užíval a z osobného hľadiska hodnotí turnaj pozitívne: „Šampionát by som po osobnej stránke zhodnotil ako dobrý. Bol som spokojný s tým, ako som si odvádzal svoju prácu. Mal som špecifickú úlohu v tíme a dúfam, že som naplnil očakávania trénerov.“

Turnaj bol kvôli pandemickej situácii veľmi špecifický. Hráči spolu strávili pred odletom vo zvolenskej bubline niekoľko týždňov a potom sa presunuli do Kanady, kde opäť museli tráviť čas v karanténe: „Prvotnú karanténu, ktorú sme mali,  trávil každý sám na izbe, vôbec sme sa nikde nemohli pohnúť a mali sme individuálne tréningy na izbách s kondičným trénerom.“ Po skončení karantény sa hráči mohli spolu stretávať a začať tak spoločnú prípravu  na súťažné zápasy: „Bolo to super zorganizované, hotel bol krásny a mali sme aj voľnočasové aktivity. Keď sa nám skončila karanténa, nastúpili sme do tréningového procesu.“

Majstrovstvá sveta sú pre každého veľkým zážitkom. Niektorí hráči  si na nich nemajú možnosť  zahrať za celú svoju hokejovú kariéru. Juniorské majstrovstvá sú príležitosťou zmerať si sily s najlepšími hráčmi v tejto vekovej kategórii: „Celý šampionát bola obrovská príležitosť, ktorá mi dá do budúcna veľmi veľa. Viem, kam sa mám posúvať, keďže som mal možnosť porovnávať sa s tými najlepšími. Najkrajší zážitok bol, že tam bolo cítiť rodinnú atmosféru naprieč všetkými klubmi.“

Touto cestou by sme sa radi poďakovali Jurajovi Eliašovi za rozhovor a popriali mu veľa úspechov v jeho ďalšej hráčskej kariére.

Foto: Šport.sk