Kapitán servíroval gólové nahrávky, hetrik Joonu a skvelý výkon „Ričiho“

PRIDANÉ: 19.3.2024

Vyslovené pred štartom play-off sa stalo v úvodnom štvrťfinálovom súboji proti večnému rivalovi z Bratislavy realitou. Hokejisti HC Košice sľubovali snahu po prelomení domácich nezdarov a apelovali na potrebu lepšieho využívania vypracovaných šancí a presilových hier. To všetko sa im v pondelok podarilo a výsledkom je prvý bod série.

Zverencov trénera Dana Cemana podržal istý Dominik Riečický, hetrikom mužstvo potiahol Joona Jääskelainen a veľkým plusom boli aj tri využité početné výhody. Vyše 6100 divákov v Steel aréne tak adresovalo po presvedčivom víťazstve 6:2 obhajcom majstrovského titulu potlesk v stoji.

„Vedeli sme, že po dlhšom čase to bude ťažký zápas. Začiatok bol vyrovnaný, ale pomohli sme si presilovkami a dobre sme išli do bránky. Všetci išli dopredu i dozadu a takto má vyzerať tímový výkon. Dobrý začiatok teší a od rána budeme myslieť iba na druhý zápas,“ upozornil kapitán Michal Chovan, ktorý sa pod cenný triumf podpísal troma asistenciami. V pôvodnom zápise ich mal dokonca až štyri. „Stále to opakujem – ja už svoje body neriešim. Ja si v mojom veku nič dokazovať nepotrebujem a snažím sa pomáhať svojou robotou. Dúfam, že to dotiahneme čo najďalej.“

Veľkou oporou bol tradične brankár Dominik Riečický, ktorý spoluhráčov podržal predovšetkým v druhej tretine, keď zneškodnil brejkové situácie Takáča a Šilleho.

„Dvakrát nám ušli a dvakrát z toho bola tyčka. Mali sme teda aj trochu šťastia a verím, že v nasledujúcom zápase ho už potrebovať nebudeme,“ pousmial sa „Riči“. „Bol to ťažký zápas a teší nás prvé víťazstvo. Verím, že takto budeme pokračovať i ďalej. Musíme sa dobre pripraviť, pretože Slovan sa nevzdá len tak. Budeme bojovať.“

Výkon svojho brankára ocenil aj Mišo Chovan. „Máme dvoch výborných brankárov a Riči nás v dôležitých momentoch veľmi podržal. Bol tradične skvelý.“

S týmito slovami súhlasil aj gólový hrdina zápasu Joona Jääskelainen. Strelecky sa presadil už v predošlom súboji proti Trenčínu a vyzerá to tak, že formu graduje v správny čas.

„Teším sa z výborného štartu do série, ale určite aj z gólov. Dodajú mi sebavedomie. Chlapci mi to krásne prihrávali a ja som už len strieľal. Ja mám play-off veľmi rád a v tomto prípade si užívam aj skvelú rivalitu so Slovanom,“ okomentoval so širokým úsmevom svoj hetrikový počin 27-ročný Fín.

Okrem Joonu sa gólovo presadili aj Mário Lunter, Brett Pollock a v samotnom závere si gól do prázdnej bránky pripísal aj Matúš Havrila.

„Vedeli sme, že sú to kvalitní strelci a tie góly prídu. Pre ich sebavedomie je to veľmi dobré a verím, že teraz zvládneme aj druhý zápas. Opäť musíme ísť na sto percent,“ obracia pozornosť smerom k druhému zápasu série Chovan a Jääskelainen dopĺňa: „Určite to bude podobné ako v prvom zápase. Čakáme fyzický hokej, potrebujeme byť na puku a tlačiť sa do bránky. V pondelok sme si pomohli presilovkami a toto je v play-off vždy dôležité. Pozor si však musíme dať na brejky, pretože Slovan ich tam pár mal.“

Druhý zápas štvrťfinálovej série je na programe už dnes, opäť o osemnástej hodine v Steel aréne.