Každá séria má svoj koniec

PRIDANÉ: 29.12.2022

Dlhých trinásť rokov nedokázali hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťaziť v Steel aréne. Od ich posledného triumfu 4:3 z 20. októbra 2009 pretieklo Hornádom veľa vody, no každá séria sa raz skončí.

Rysy predviedli v súboji 48. kola ukážkovú efektivitu a základ víťazstva 6:3 položili v samotnom úvode. Už v trinástej minúte sme totiž prehrávali 0:3 a brankára Dominika Riečického vystriedal Jaroslav Janus.

„Vedeli sme, že hráči Spišskej prídu dobre pripravení a výborne korčuľujú. Ten začiatok nebol až taký zlý, ale oni skórovali z každej svojej šance a to ich posadilo na koňa. Hoci sme potom znížili na 2:3, stále nám odskočili. Robili sme, čo sme mohli. Bohužiaľ nám to však dnes nevyšlo,“ povzdychol si strelec prvého gólu „oceliarov“ Jakub Linet. „Snaha tam určite bola. Aj za stavu 3:4 sme sa nadychovali k záverečnému náporu, ale strelili piaty gól a už sme to museli úplne otvoriť.“

Tréner Dan Ceman označil začiatok zápasu ako bizarný. „Vylúčeniami sme im ponúkli výhodu, ktorú využili na strelenie gólov. Treba priznať, že naše defenzívne detaily boli hrozné. Pri druhom i treťom góle sme urobili také systémové chyby, aké som v prípade nášho tímu nevidel už mesiace. Spišská je super nebezpečná z protiútokov a má veľmi rýchlych hráčov. Nesprávnymi riešeniami situácií či pridlhým striedaním sme sa dostali do problémov,“ analyzoval derby kanadský tréner.

Za pozitívum označil nezlomnosť tímu. „Chlapcov však musím pochváliť za to, že sa za stavu 0:3 nevzdali a stále tlačili. Pracovali na návrate do zápasu, ale prišlo ďalšie pridlhé striedanie a štvrtý gól. V tomto zápase sme jednoducho nevyužili svoje šance a súper bol efektívny. Pomohli sme mu však dierami v obrane. Lepšia musí byť aj presilová hra. Celkovo však poviem, že sme si za takúto obranu nezaslúžili vyhrať a gratulujem súperovi k víťazstvu.“

Spomínané presilové hry predstavovali jeden z faktorov prehry. Zo šiestich početných výhod sa totiž ujala iba jedna.

„V presilovkách sme šance mali, ale výborne im zachytal Melicherčík. Len Rada Tybora vychytal vo dvoch čistých šanciach,“ upozornil J. Linet, ktorý už ale považuje prehru so Spišskou za minulosť a svoju pozornosť upiera k záverečnému zápasu roka 2022. Už v piatok sa totiž predstavíme na ľade Prešova.

„Určite tam chceme vyhrať a urobíme preto všetko. Vieme, že nás tam nečaká nič jednoduché. Tímy zo spodnej časti tabuľky bojujú, ale v tejto lige nie je ľahký súper. Pripravíme sa tak, aby sme tam uspeli,“ prisľúbil Jakub Linet.