Košickí hokejisti v nominácii reprezentačných výberov do 15 a 16 rokov

PRIDANÉ: 2.4.2019

V prvej polovici apríla čaká medzinárodná konfrontácia najmladšie reprezentačné družstvo Slovenska, hráčov do 15 rokov. Tím vedený hlavným trénerom Branislavom Vargom sa predstaví od 12. apríla na tradičnom turnaji v Jihlave, kde sa nominovaní hráči postavia proti družstvám Česka a Švédska.

Ešte pred odchodom na Vysočinu absolvujú od 9. apríla mladí hokejisti sústredenie na bratislavskom Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu, kam pricestuje širší káder tridsiatich nominovaných hráčov do poľa a štyroch brankárov. Z nich pocestuje do Čiech 22 hokejistov a traja brankári. Pre Košice je viac než príjemná nominácia hneď dvojice brankárov, a to Rastislava Eliáša a Patrika Jurčáka. Pre Eliáša to bude už druhá reprezentačná akcie za sebou, keďže jedno sústredenie absolvuje tesne pred týmto zrazom aj so šestnástkou. Určite veľmi pekná vizitka aj pre našich trénerov brankárov Marka Milého a Dušana Strhárskeho! V nominácii 15-ky sú potom aj ďalší dvaja košickí hráči v poli, obranca Jozef Viliam Kmec a útočník Peter Repčík.

Reprezentácia Slovenska do 16 rokov sa predstaví pod vedením trénera Radoslava Hecla v dvoch zápasoch proti Česku. Stane sa tak 7. a 8. apríla 2019 v Skalici, oba zápasy bude možné sledovať na  youtube kanáli Hockey Slovakia. Ako sme už uviedli vyššie, aj v tejto nominácii máme brankára Rasťa Eliáša, ktorý mimochodom figuruje – stále iba ako 14-ročný – v štatistikách brankárov U18 (!) na druhom mieste s úspešnosťou 93,7 %.

Všetkým našim mladým hokejistom budeme držať palce – nech sa darí!

(tty)