Krátke zhodnotenie zápasu proti Žiline

PRIDANÉ: 13.11.2021

Nomináciu juniorov na pohárový zápas sme starostlivo zvážili a aj napriek riziku prehry sme sa zhodli, že chceme dať príležitosť mladým hráčom. Vyrovnanosť Extraligy nie vždy umožňuje nasadiť juniorov do zápasov A-tímu a práve Slovenský pohár ponúkol možnosť poskytnúť im dostatočný ice time. Chlapci v Žiline bojovali aj napriek nepriaznivému skóre do konca, za čo im ďakujeme. Zápas ilustruje rozdiel medzi juniorským a mužským hokejom a potvrdil nám, že v Košiciach potrebujeme vlastný „farmársky“ tím v nižšej súťaži, kde by chlapci mali možnosť rýchlejšie sa adaptovať. V Extralige juniorov sme aktuálne na 3. mieste, pri čom niekoľkí kľúčoví hráči pôsobia v projekte SR18. Pred aktuálnou sezónou odcestovali do zámoria 5 mladí hráči, kde bojujú o svoju šancu a napríklad Jakub Demek patrí k lídrom svojho tímu v Edmontone. Výsledky našej práce s mládežou sú preukázateľné a nasadenie juniorov v pohárovom zápase aj napriek vysokej prehre hodnotíme kladne.